Regionální organizace Brno-město

Aktuality z regionální organizace Brno-město

Wisman (TOP 09): Na radnici makáme

24. 10. 2011
Vlajkovou lodí volebního programu TOP 09 v městské části Brno-sever byla privatizace bytového fondu. Ta se „zasekla“ za dob bývalého vedení, kdy docházelo pouze ke sporadickému odprodeji několika bytových domů či spíše nájemních vilek. „Snaha vyjít vstříc tisícům zájemců byla i důvodem pro vstup do pravostředové koalice, kde byla možnost prosadit privatizaci bytového fondu největší,“ sdělil Pavel Wisman, místostarosta MČ Brno-sever, který má resort bytový v gesci.
Číst více

Vlk se nažral a koza zůstala celá

10. 10. 2011
Brněnská TOP 09 již 5. srpna 2011 vyzvala Radu města Brna ke zpoplatnění tzv. VIP vstupenek. „Jsme potěšeni, že se tím vedení města zabývalo a po dvou měsících schválilo vlastní návrh,“ uvedl Jaroslav Kacer, zastupitel ZMB za TOP 09. Toto opatření nabývá platnosti 1. prosince 2011 a rozděluje VIP hosty do tří kategorií. První bude mít i nadále vstupenky zdarma, druhá uhradí sníženou cenu 100 korun za jednu vstupenku a třetí bude mít možnost získat vstupenky již za plnou cenu s tím, že si je bude moci v dostatečném časovém předstihu přednostně rezervovat a zaplatit. „Se systémem třetí kategorie souhlasíme, neboť to bylo i předmětem našeho návrhu. Avšak celé schválené řešení nelze než parafrázovat lidovým rčením Vlk se nažral, koza zůstala celá,“ dodal Kacer.
Číst více

Na krajském úřadu neví levá ruka, co dělá pravá

3. 10. 2011
Odbor dopravy Krajského úřadu Jihomoravského kraje povolil uzavírku dvou dopravních tepen v Brně. „Krajský úřad Jihomoravského kraje zkouší trpělivost obyvatel městských částí Brno-Líšeň a Vinohrady. Povolením uzavírky silnic ulic Ostravská a Svatoplukova v téměř identickém termínu velmi ztížil dopravní dostupnost do centra města 44 tisícům obyvatel těchto dvou městských částí,“ prohlásil Petr Štědronský, zastupitel MČ Brno-Líšeň za TOP 09. „Pominu-li ulici Líšeňskou směrem na ulici Táborskou, jsou úplně nebo částečně uzavřené ulice jedinou možností, jak se dostat do centra Brna,“ dodal Štědronský. Další možností příjezdu do města je po značené objízdné trase ulicí Olomouckou, ale ta je také u ulice Cornova kvůli rekonstrukci inženýrských sítí zúžena. Zvýšenou dopravou a zúžením na křižovatce Olomoucká-Cornovova se tvoří také dlouhé kolony.
Číst více

Sto dní předsedy regionální organizace

25. 8. 2011
Uplynulo pomyslných sto dní od okamžiku, kdy jsem byl zvolen do čela regionální organizace TOP 09 Brno-město. Jak bývá dobrým zvykem, předkládám rekapitulaci uplynulého období a představení vizí, které by stálo za to uvést do života.
Číst více

Jaroslav Kacer (TOP 09): Velkorysé dotace města Brna

18. 8. 2011
V článku v MF Dnes dne 16. srpna 2011 byly uvedeny údaje o předpokládaných nákladech a výnosech z prodeje vstupenek na víkendový seriál Grand prix ČR, který proběhl na Automotodromu Brno. „Uvedená čísla ukazují, že dotace z rozpočtu města Brna a dalších veřejných institucí pouze zvyšují zisk komerčního subjektu. To mi přijde nejen nehospodárné, ale i nemorální,“ uvedl Jaroslav Kacer, zastupitel ZMB za TOP 09.
Číst více

Anna Putnová (TOP 09): Podporuji děti v pohybu

16. 8. 2011
Poslankyně Anna Putnová pokračuje ve svém rozhodnutí podporovat děti v pohybu. „Rozhodla jsem se založit Nadační fond Zdravé dětství, jehož smyslem je poukázat na závažnost tématu a konkrétními kroky přispět ke zlepšení situace,“ doplnila Putnová.
Číst více

KACER (TOP 09): Zpoplatněme VIP vstupenky pro politiky

5. 8. 2011
Brněnská TOP 09 nesouhlasí s rozdáváním bezplatných „VIP“ vstupenek na kulturní a sportovní akce v Brně. „Vyzýváme Radu města Brna, aby uložila ředitelům všech organizací zřízených městem zrušit v rámci efektivního hospodaření s veřejnými prostředky benefity ve formě bezplatných vstupenek pro všechny zástupce samosprávy, státní správy a zástupce společností s majoritním podílem města Brna. Stejný postup očekáváme od organizací, které získávají dotace z městského rozpočtu na svůj provoz. Souhlasíme s rezervací a přednostním nákupem „VIP“ vstupenek, avšak za jejich komerční cenu,“ uvedl Jaroslav Kacer, zastupitel města Brna za TOP 09. „Tuto naši výzvu jsme současně předali všem členům Rady města Brna,“ doplnil Kacer.
Číst více

Tisková konfernce TOP 09 Jihomoravského kraje

13. 6. 2011
Zastupitel města Brna Jaroslav Kacer na tiskové konferenci vystoupil s kritikou velké koalice, jakým řeší problém parkování ve městě Brně. Zastupitel MČ Brno-Líšeň Petr Štědronský na tiskové konferenci vystoupil s nesouhlasným stanoviskem k líšeňskou radnicí navrhovaným připomínkám k některým rozvojovým plochám návrhu územního plánu.
Číst více

Kostřica: Problém s chraptěním může signalizovat i rakovinu hrtanu

25. 5. 2011
„Jestliže někdo chraptí déle, než tři týdny měl by zajít na vyšetření k lékaři," doporučuje Rom Kostřica.
Číst více

Jaroslav Kacer novým předsedou regionální organizace Brno-město

17. 5. 2011
V úterý 17. května 2011 proběhl sněm regionální organizace TOP 09 Brno-město, kde bylo zvoleno nové vedení.
Číst více
 <  1 2 ... 20 ... 26 27 28 29 30 31   > Články 271 - 280 z 304

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Politika bez silných politických stran vede k oligarchům a totalitě.
Děkujeme