PRAHA 12 - Aktuality

Chystá se na Praze 12 další ‚Blanka‘

Práce na projektu ‚Nová radnice‘ nezačaly právě šťastně. Před zasedáním zastupitelstva dostala opozice jen 10 dní na prostudování pouhé části podkladů o více než 180 stranách. Další část, jak bylo vysvětleno na zasedání zastupitelstva, byla k nahlédnutí na radnici. TOP 09 proto požádala o více času na důkladné seznámení se s podklady, nicméně koalice usoudila, že by to byla jen ztráta času.

 Nenavrhovali jsme přitom ‚jen‘ přerušení jednání o nové radnici, ale také ustavení společné komise z členů koalice i opozice a stanovení stropu finančních prostředků, které si městská část může dovolit za radnici vynaložit. Požadovali jsme jasné vysvětlení k tomu, z čeho bude městská část projekt financovat, informace k tomu, jaké jsou další kroky k případnému výkupu potřebných pozemků a také detailní rozpis investičních nákladů na novou radnici. Věřím, že stejně by postupoval každý, ať už soukromý či jiný investor, pokud by měl investovat tak významnou část svých finančních prostředků. Petr Šula k tomu říká: „Bohužel veškeré naše požadavky zůstaly nevyslyšeny a naše návrhy koalice zamítla.“

Je velká škoda, že se v naší městské části nenašla ochota přizvat k přípravě projektu i opozici, ač to zde v minulosti u velkých projektů bývalo zvykem. Bude se nepochybně jednat o projekt na více než jedno volební období, městská část by měla utratit odhadem až 500 milionů Kč (strop zatím nebyl stanoven) a takto bez řádné diskuse a maximální míry shody napříč kluby zastupitelstva městské části. Všichni můžeme sledovat problémy s výstavbou radnice např. na Praze 8 a pevně věřím, že je zájmem nás všech, aby k podobné situaci u nás v budoucnu nedošlo.

Současná koalice se přiklonila k možnosti zadání celého řízení formou soutěžního dialogu. Máme velké pochybnosti o tom, že se do této formy výběrového řízení přihlásí dostatečný počet firem a že dostaneme skutečně co nejlepší nabídku vzhledem k potřebám a možnostem naší městské části.

TOP 09 bude určitě velmi pečlivě sledovat celý proces výběru potenciálního partnera a požadovat maximální transparentnost celého projektu.

Petr Šula, klub zastupitelů TOP 09

Jaké lidi si vybíráme na radnici

17. 6. 2015
Číst více

Koalice pod vedením starostky Dr. Rázkové se nepostavila proti zastavění louky v Komořanech

2. 6. 2015
„Změna pro Prahu 12 opět vyměnila funkce za zachování louky“, říká Hana Jandová, zastupitelka za TOP 09.
Číst více

TOP 09 Praha 12 prosadila mimořádné zasedání zastupitelstva k hazardu s cílem zachovat jeho nulovou toleranci na Praze 12.

15. 5. 2015
Současná koalice ve složení Změna pro Prahu 12, ANO a ČSSD navrhla v rámci připomínkování vyhlášky „o hazardu“ zrušení nulové tolerance na území městské části Praha 12. Koalice vyloučila opozici z rozhodování od samého počátku a navíc se snažila posunutím termínu konání zastupitelstva zabránit tomu, aby se k navrženým místům pro provozování loterií mohla vyjádřit veřejnost a všichni zastupitelé. TOP 09 proto iniciovala svolání mimořádného zasedání Zastupitelstva městské části Praha 12 a získala k tomu podporu všech opozičních stran. Mimořádné zastupitelstvo proběhne 19. 5. 2015 od 17:00 v Kulturním zařízení Písková 126, Modřany.
Číst více

Je práce starostky v médiích kvalitně sehrané představení?

10. 3. 2015
26.2.2015 byl v Pražském deníku publikován rozhovor s naší krásnou, milou a sympatickou starostkou. Ona nyní všechno vezme pevně do ruky a po letech nepořádku vše opraví a napraví... Dozvěděli jsme se o tom, co nás pálí a co potřebujeme i nepotřebujeme. Hlavně jsme se ale dozvěděli, že paní starostka neříká vždycky celou pravdu. Teď je na nás, jestli uvěříme, že je to neúmyslné. Řada našich členů by mohla vyprávět co vše s touto dámou zažila...
Číst více

Opravdu chce současná koalice jmenovat redakční radu, jak jí to předepisuje novela tiskového zákona č. 305/2013 Sb.?

10. 3. 2015
Opravdu chce současná koalice jmenovat redakční radu, jak jí to předepisuje novela tiskového zákona č. 305/2013 Sb.? A opravdu se chce řídit Kodexem dobrého radničního periodika? Tak proč zamítla návrh TOP na jmenování redakční rady a přijetí tohoto Kodexu?
Číst více

Jasná pravidla? Jen pro někoho.

5. 3. 2015
Jaké jsou proklamace nové vládnoucí koalice na Praze 12 a jaká je skutečnost? Co vede radnici k podpoře změny územního plánu v přírodním parku Modřanská rokle – Cholupice? Radnice se údajně otevírá občanům, ale přitom odmítá projednávání v komisích městské části. Jaké další události nás čekají, pokud návrh změny územního plánu v ulici Revoluce bude schválen?
Číst více

Tak to se vyplatí...

23. 2. 2015
Přejete si platit? Polívčička byla? Ona Vás ta sranda přejde....dovolil jsem si pro Vás za pomoci citátu ze slavného filmu Vrchní prchni, připravit účet. Jedná se o tabulku vycházející z údajů od bývalé místostarostky a současné opozoční zastupitelky ing. Hany Jandové
Číst více

Zastupitelstvo očima minulé místostarostky

23. 2. 2015
Postřehy ze zastupitelstva 17.2.2015
Číst více
1 2 3 ... 6 7   > Články 1 - 10 z 61

Kontakt TOP 09 Praha 12:

Adresa:
Krajská kancelář TOP 09 Praha
Malostranské nám. 266/5
118 00 Praha 1 - Malá Strana

E-mail:
petr.sula@pha.top09.cz

Tel:
Zuzana Pelechová, regionální manažerka: 774 967 351

Web: www.top09.cz/praha12

Facebook - TOP 09 Praha 12

TOP 09 provozuje komunitní server, v českých poměrech zcela ojedinělý, pod značkou MY.TOP 09. Cílem MY.TOP 09 je umožnit sympatizantům strany, aby se prostřednictvím této sociální sítě zapojili do veřejné politiky. Více...
MyTOP_09

                                                               

Observatoř Libuš ČHMU_1

Máte nějaký dotaz či komentář na adresu TOP 09 v Praze 12? Rádi Vám odpovíme. Kontakt na správce webu a zároveň člena regionálního výboru: simek_jan@seznam.cz

Copyright © 2009-2017  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Informace o webu |  Mapa stránek

Miroslav Kalousek:Chceme-li, aby pravice zvítězila ve volbách, musíme se spojit.
Souhlasím
Přidejte se k nám!
Odesláním prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
Nebo ještě lépe, napište nám,
proč volíte TOP 09
Děkujeme