Názory, blogy a komentáře

O slučování  středních škol
6. 2. 2011

O slučování středních škol

Slučovat by se měly školy se stejným oborovým základem, jinak jsou slova o zachování či zvýšení kvality zbytečná.

Celý článek
T0P 09: Odmítáme braní pacientů na Vysočině jako rukojmí
6. 1. 2011

T0P 09: Odmítáme braní pacientů na Vysočině jako rukojmí

TOP 09 kritizuje akci lékařů v nemocnicích na Vysočině, kteří začali podávat hromadně výpověď. Podle krajského předsedy TOP 09 na Vysočině Jiřího Blažka je to nezodpovědný krok, který místo řešení problémů situaci komplikuje. Přitom od roku 2000 došlo k navýšení výdajů na zdravotnictví téměř o dvojnásobek.  

Celý článek
Vážení kolegové,
2. 6. 2010

Vážení kolegové,

dopis Stanislava Růžičky

nedá mi to , abych se s vámi nepodělil o skvělé pocity ze sobotního odpoledne, kdy jsem stejně jako vy, čekal na první povolební aktuální čísla. Skvělý výsledek a výborná práce vás všech ve volebním štábu. Každý, kdo se zabývá PR a propagací však za velkou satisfakci považuje také celou kultivovanou a věcně vedenou kampaň. Samozřejmě si vážím pana předsedy i jeho osobního přínosu, ale stejně tak skládám velkou poklonu těm vzadu, těm kteří vytvořili styl kampaně a za celou dobu nepodlehli ani jednou emocím a obecnému trendu – jít soupeři po krku za každou cenu.

Celý článek
Školné není strašák
26. 4. 2010 | 12:09

Školné není strašák

blog Ladislava Jirků, lídra TOP 09 na Vysočině

V souvislosti se školným na vysokých školách, které navrhuje TOP09, se ve veřejnosti vytváří dojem, že doposud je vysoká škola zadarmo a po zavedení školného bude za peníze. To je zásadní nepochopení. Každý rodič, jehož potomek studuje na vysoké škole, vám potvrdí, že „vejška" je za peníze, za dost peněz. Nechci tady rozebírat náklady na studium, ale osm až devět tisíc měsíčně je docela reálný odhad.

Celý článek
Akademická půda a politici
7. 4. 2010

Akademická půda a politici

Rektor VŠPJ Ladislav Jirků při promoci

Politici, ale nejen oni, se na vysokých školách objevují častěji hlavně v předvolebním období. Nejen tehdy, ale přece jen mnohem častěji, než jindy. Přinášejí přednášky a besedy na aktuální témata a samozřejmě reprezentují i svoji politickou stranu.

Celý článek
Recepty ČSSD pohledem TOP 09
15. 3. 2010

Recepty ČSSD pohledem TOP 09

Show skončila, banány budou

Kdo poslouchal hotové recepty ČSSD na řešení problémů naší společnosti, které zazněly na sobotní programové předvolební konferenci této strany, mohl snadno nabýt dojmu, že je tady strana, s níž se povede nám všem zaručeně dobře. A nejspíš hned po volbách, jako po mávnutí kouzelným proutkem. Takováto slepá víra a důvěra není ovšem rozhodně na místě. Slova jako „hotové", „snadno" či „zaručeně" jsou zrádná vždycky, zvláště když v duchu jejich významu mluví před volbami čeští politici, zejména pak ti, s nimiž už máme nějaké zkušenosti.

Celý článek
Co blázníte, vždyť jsou tu lidi.
14. 3. 2010

Co blázníte, vždyť jsou tu lidi.

Kdo jim vystaví účet a jaký bude?

Ano začínám tímto nezapomenutelným výrokem Dobrého vojáka Švejka, který mu dal do úst jeden z našich velikánů Jaroslav Hašek, přestože by to spíše mělo znít Populističtí politici nelžete, vždyť tu je národ. Sice Švejk toto křičí v době válečné vřavy bojiště, ale ono dnes to je též takovým bojištěm, sice bez bodáků, ale o to zákeřnějším.

Celý článek
Paroubek a ti jeho sportovci
11. 3. 2010

Paroubek a ti jeho sportovci

názor Jiřího Blažka, kandidáta TOP 09 na Vysočině

Krasorychlobruslení není žádné přeřeknutí, je to velice příznačné slovo. Český jazyk získal výborný novotvar. Jen pro pořádek. Tady nejde vůbec o to chytat někoho za slovíčko kvůli přeřeknutí, to se může přihodit kdekomu. Ono zmíněné přeřeknutí není totiž zřejmě náhodné, naopak se jeví jako velice příznačné.

Celý článek
Při Otázkách Václava Moravce na Vysočině šlo o zdraví
11. 3. 2010

Při Otázkách Václava Moravce na Vysočině šlo o zdraví

pocity Michaela Kubíka, manažera TOP 09 na Vysočině

Nadpis tohoto článku rozhodně nepřehání a zcela vystihuje nedůstojnou situaci, která nastala ve vestibulu jihlavského Domu kultury ve středu 10. března. Spousty natěšených příznivců lídrů politických stran se díky důkladným a zdlouhavým osobním prohlídkám tísnilo v nedůstojných podmínkách před vstupem do sálu. V mnoha případech vážně hrozilo rozbití prosklené stěny, což dokazovaly zoufalé výkřiky těch nešťastníků, které dav na skleněné výplně natlačil.

Celý článek
Voličům, k zamyšlení…
7. 3. 2010

Voličům, k zamyšlení…

názor Irini Martakidisové, TOP 09 Žďársko

Nejsem profesionální politik. Mám ale rozum a jsem vlastenec, navíc vlastenec velice přísně a konzervativně vychovaný. Proto mi současný stav naší politiky, naší země, nedává spát. Bojím se, že díky lenosti, zaslepenosti a nechuti NĚCO DĚLAT, půjdeme k šípku.

Celý článek
1 2 ... 29 30 31 32
Články 301 - 310 z 317