× Pohněme s tím. Společně!

Jesenické zrcadlo, aneb co v kurýru nenajdete

28. 6. 2016

Vážení sousedé,

dostává se Vám do ruky občasník, který jsme nazvali Jesenické zrcadlo. K vydání Zrcadla se rozhodli zastupitelé za Koalici pro rozumný rozvoj Jesenice (STAN + TOP 09). Jelikož jsme ve volbách 2014 získali obrovskou podporu jesenických občanů, cítíme se našim voličům zavázáni, byť v důsledku vzniku účelového povolebního slepence pěti stran sestaveného proti naší straně vítězné nemáme možnost realizovat náš volební program. Cítíme proto nyní potřebu alespoň poskytnout jesenické veřejnosti informace, které v Jesenickém kurýru nejsou.

Redakce Kurýra se totiž více než o objektivitu snaží o prezentaci starostky a dvou radních ve stylu pubertálních rozesmátých selfieček. Asi pochopitelné, neboť šéfredaktorkou je jedna z radních, politička z hnutí ANO. Jako důkaz cenzurynepohodlných názorů lze uvést např. článek naší zastupitelky Lady Duchoňové k podzimním událostem v jesenické škole, který čeká na zveřejnění už od listopadu. Dalším příkladem je trvalé zrušení diskusního fóra na webových stránkách Jesenice. Důležitému tématu komunikace se věnujeme v samostatném článku. Věnujeme se i „hospodárnosti“ současného vedení jesenické radnice, o které jsme měli pochybnosti od samého začátku, kdy si v zájmu „vzájemné koaliční spolupráce“ a „budoucí stability“ vytvořili a rozdělili nové placené funkce. V průběhu téměř dvou let od voleb se, kromě destrukce na půdě školy a destrukce úřadu, toho v Jesenici moc nového neudálo.

Mrzí nás zejména celková nekoncepčnost současného vedení, zastavení mnoha projektů, které obsahoval náš vítězný volební program. Co říci např. k tomu, že namísto obsazení nových ordinací (vybudovaných za našeho vedení) tolik potřebnými lékaři, jsou tyto prostory využívány jen k občasnému setkávání seniorů. Namísto námi plánované nové knihovny se spolkovým centrem a službami našim občanům v přízemí zrekonstruovaného zdravotního střediska bude nová služebna městské policie, o jejíž potřebnosti máme pochybnosti. Z původního záměru je realizováno pouze infocentrum, a to v pronajatých prostorech. Město si bude pronajímat i prostory pro naši školu, přičemž potřebné prostory již mohly vzniknout dle našeho projektu v půdní nástavbě MŠ Osnice a takových příkladů najdeme dlouhou řadu.

Nechtěli jsme práci nového vedení hodnotit příliš brzy, chtěli jsme novému vedení dát nějaký čas. Ale téměř po dvou letech od voleb docházíme k závěru, že vedení Jesenice, kromě převzetí našeho záměru výstavby druhé ZŠ ve Zdiměřicích, nepřišlo s žádným významnějším projektem vlastním, de facto zastavilo rozvoj, pouze udržuje stav. To vše za občasného pořádání kulturních akcí, retro úklidových brigád ve stylu „Akce Z“ a provází to celé bezduchou sebeprezentací.

Za Koalici pro rozumný rozvoj Jesenice

Ing. Pavel Smutný (STAN)

MUDr. Petr Tiso, MBA (TOP 09)

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 STŘEDOČESKÝ KRAJ

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@stc.top09.cz
telefon: +420 775162891

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Markéta Pečenková

Marketa.Pecenkova@top09.cz

telefon: +420 733211402

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme