Sýkora: V Bělé jsme spustili novou platformu pomoci

19. 3. 2020

Běla pod Bezdězem zavádí kvůli hrozbě koronaviru stále další opatření. Od středy například na webových stránkách města Běla spustila radnice novou platformu pomoci. „V návaznosti na aktuální situaci považujeme za potřebné nabídnout pomoc rizikové skupině, což jsou věkově většinou již naši rodiče a především naše babičky a dědečkové,“ popsal místostarosta města Jan Sýkora

Těm radnice nabízí zajištění nákupu potravin a rovněž i zajištění distribuce léků předepsaných od praktických a dalších lékařů. „Pro tento případ jsme v úterý ráno zřídili telefonní linku 736 509 381 nebo nás občané mohou kontaktovat na e-mailu info@mubela.cz,“ upozornil Sýkora

DALŠÍ MÍSTA SE UZAVÍRAJÍ 

Kromě toho se v Bělé uzavírají veřejnosti stále další místa. Nově na seznam přibyl sběrný dvůr a také hřbitov. V úterý se uzavřela také mateřská škola. Virus má vliv i na chod městského úřadu, na ten se veřejnost nedostane od pondělí. Úředníky ale mohou občané kontaktovat na dálku. „Veškeré záležitostí mohou komunikovat s pracovníky městského úřadu telefonicky či elektronicky. 

V případě neodkladné záležitosti je zde možnost si telefonicky či elektronicky domluvit osobní schůzku,“ podotkl místostarosta a vysvětlil, že po předchozí dohodě lze tedy některou neodkladnou agentu řešit i osobně. 

V souvislosti s nastalou situací radnice posunula nejzazší termín pro zaplacení stanovených poplatků. A to na 30. června. S externí firmou pak vyjednala, že vývoz popelnic bude probíhat i pro veškeré nádoby se známkou pro rok 2019 tak, aby tato služba občanům nadále i v současném stavu nouze fungovala. Město přijímá stále další opatření. I místní občané ale reagují na současnou situaci. Šikovné švadlenky třeba šijí roušky. „Nejen na sociálních sítích se u nás objevují občané, kteří chtějí takto dobrovolnicky pomoci druhým. Což mi přijde úžasné,“ pochválil dobrovolníky, kteří se šikují třeba pomocí facebookové stránky Bělá City, místostarosta a také poděkoval všem lékařů a složkám IZS za obrovské nasazení v dnešní situaci. 

převzato z: boleslavský deník

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jan Sýkora

LeTOPisy TOP 09 Středočeského kraje

Letopis podzim 2016

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 STŘEDOČESKÝ KRAJ

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@stc.top09.cz
telefon: +420 775162891

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Markéta Pečenková

Marketa.Pecenkova@top09.cz

telefon: +420 733211402

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme