Švenda: Mezi 36 městských a obecních knihoven kraj rozdělí 2 miliony korun

11. 3. 2024
Cílem dotačního programu na podporu základních knihoven, do kterého kraj pro rok 2024 vyčlenil 2 miliony korun bylo zlepšení technického vybavení knihoven. Krajská rada podpořila přidělení dotací 36 obecním a městským knihovnám, jejichž žádosti získaly nejvyšší bodové ohodnocení. Finální rozhodnutí o rozdělení dotací bude na krajských zastupitelích.

Zaměření dotačního programu vysvětluje radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda: „Dotační program byl zaměřen na zlepšení technického vybavení knihoven, jak pro práci s veřejností, tak i na databázové knihovnické systémy umožňující vyhledávání v knihovním katalogu vzdáleným přístupem. Finance mohly být použity rovněž na vybavení mobiliářem či výpočetní nebo audiovizuální technikou.“ Podmínky dotačního programu splnilo a nejvyšší bodové ohodnocení získalo celkem 36 projektů obecních knihoven, na které kraj hodlá rozdělit 2 miliony korun. Jsou mezi nimi například vybavení Městské knihovny v Mnichově Hradišti mobiliářem, výpočetní technikou a knihovnickým systémem pro práci s veřejností, zlepšení technické vybavenosti a digitalizace Obecní knihovny v Olešné nebo například vybavení knihovny v Klecanech pro práci s veřejností a pořádání veřejných akcí.

Ve Středočeském kraji se nachází celkem přes 800 knihoven, z toho je 5 knihoven pověřeno regionálními funkcemi. Jsou to Městská knihovna Benešov, knihovna Kutná Hora, knihovna města Mladá Boleslav a Knihovna Jana Drdy Příbram. Na Kladensku působí Středočeská vědecká knihovna v Kladně, která je příspěvkovou organizací Středočeského kraje.
O rozdělení dotací rozhodnou krajští zastupitelé na svém příštím zasedání.

Převzato z: Zprávy Příbram

Štítky
Osobnosti: Václav Švenda
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme