Švenda: Destinační managementy podpoří kraj v roce 2024 částkou 9,6 milionů korun

31. 10. 2023

Koordinace a kooperace poskytovatelů služeb cestovního ruchu na daném území za účelem efektivnějšího řízení turismu v regionu, to je hlavní úkol organizací destinačních managementů, pro které je dotační program určen. Do programu na podporu destinačních managementů Středočeského kraje chce kraj vyčlenit 9,6 milionů korun.

Podrobnosti vysvětluje radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda: „Cílem dotačního programu je podpořit rozvoj cestovního ruchu a profesionalizaci certifikovaných oblastních a lokálních organizací destinačního managementu na území Středočeského kraje. Zároveň chceme podpořit také zefektivnění a zkvalitnění spolupráce v území mezi destinačními managementy a Středočeskou centrálou cestovního ruchu.“

Ve Středočeském kraji působí celkem 10+1 organizací destinačních managementů, z toho Toulava z.s působí přes hranici kraje a Český ráj z.s. přes hranici tří krajů. V samotném Středočeském kraji jde o Berounsko, z.s., Turistickou oblast Kutnohorsko a Kolínsko z.s., Kraj blanických rytířů, z.s., Pojizeří a Polabí, z.s., Posázaví o.p.s., Turistickou oblast Mělnicko-Kokořínsko, z.s., Kladensko-Slánsko, z.s., o Turistickou oblast Brdy a Podbrdsko, z.s. Samostatně pak stojí Středočeská centrála cestovního ruchu, která působí jako krajská organizace destinačního managementu.

Dotační program je určen například na rozvoj turistické nabídky, na vydávání propagačních tiskovin zaměřených na prezentaci destinace či na nejrůznější multimediální prezentace. Příjem žádostí o dotace z Programu na podporu destinačních managementů bude otevřen v termínu od 2. 1. 2024 do 10. 1. 2024.

Převzato z: Příbramsko

Štítky
Osobnosti: Václav Švenda
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme