× Pohněme s tím. Společně!

Debatovat by se mělo hlavně nad dopisem a vyhláškou

24. 9. 2011

Rakovník – Již po sedmé se sejdou přední představitelé města Rakovník, a to v pondělí 26. září od sedmnácti hodin v Kulturním centru Rakovník. Stěžejním bodem zasedání rakovnických zastupitelů bude zřejmě přijetí nové místní vyhlášky.

Starosta města Zdeněk Nejdl (ODS) a další občanští demokraté mají jasno v tom, že vyhláška pomůže deklarovat klid v době pracovního volna, tedy hlavně v neděli a ve státem uznaný svátek, kdy většina lidí odpočívá.

„Jedná se v tyto dny o dobu od dvacáté hodiny večerní do osmé hodiny ranní,“ konkretizoval starosta Zdeněk Nejdl a dodal: „Ve zmíněnou dobu by se tak nesměly používat křovinořezy, pily, sekačky, cirkulárky a další nářadí a zařízení způsobující hluk. Vyhláška je důležitá i z hlediska přestupkového zákona o činnosti městské policie. Rada města vyhlášku doporučila ke schválení zastupitelům.“ Proti vyhlášce je však místostarosta Rakovníka Jan Švácha (TOP 09). Podle něj se jedná o další nástroj, který by mohl a nejspíše bude zneužit proti koncertům a veškerým letním festivalům.

„Je to další metla na koncerty a letní festivaly. Nebudu pro její přijetí hlasovat,“ řekl novinářům na tiskové konferenci místostarosta Jan Švácha. Pokud na pondělní zasedání dorazí všichni zastupitelé a místostarosta Jan Švácha si nerozmyslí svůj postoj k vyhlášce, hrozí, že nebude nová vyhláška přijata.

Rakovnická koalice tvořená právě ODS a politickým sdružením Společně pro Rakovník, kde jsou zástupci za strany TOP 09 a Stranu zelených, má oproti opozici převahu jednoho hlasu.

Podle některých námi oslovených zastupitelů se rozpoutá větší diskuze až v závěru v reakci na dopis od občanského sdružení Oživení. To vyzvalo starostu k odvolání tajemnice Městského úřadu Rakovník Elišky Holkové. „To je nějaké jejich tvrzení, nevím, na základě čeho a velice by mne to zajímalo. Maximálně tak na základě tvrzení paní Titzlové. Žádný zákonný důvod k odvolání tajemnice nemám, takže mne dopis nechává klidným,“ řekl Nejdl.

 

Rakovnický deník| Region| Střední Čechy

LeTOPisy TOP 09 Středočeského kraje

Letopis podzim 2016

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 STŘEDOČESKÝ KRAJ

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@stc.top09.cz
telefon: +420 775162891

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Markéta Pečenková

Marketa.Pecenkova@top09.cz

telefon: +420 733211402

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme