× Pohněme s tím. Společně!

Českobrodští vědí, proč třídí elektro

8. 8. 2019

Sběrný dvůr v Českém Brodě začal přijímat vysloužilé solární panely. Opět tak rozšířil už tak dost široký sortiment zařízení, která přijímá k recyklaci nejen od českobrodských občanů, ale i z širokého okolí.

Český Brod se dlouhodobě věnuje recyklaci použitého elektra a spolupracuje s neziskovou společností Asekol, která mu vydala tzv. certifikát environmentálního vyúčtování. Podle něj lze vyčíslit kolik elektrické energie, ropy, uhlí, primárních surovin nebo vody recyklace elektrospotřebičů ušetří. Například v loňském roce Českobrodští předali k recyklaci více jak 24 tisíc kilogramů elektra a tím ušetřili téměř 23 tisíc litrů ropy, 381 MWh elektrické energie, 1615 metrů krychlových vody a více než 12 tun primárních surovin.

"Občané sem mohou přivézt veškeré elektro. To znamená televize, monitory od počítačů, počítače, klimatizace, solární panely a tak dále," řekla Marcela Dubová, vedoucí sběrného dvora.

Ze sběrného dvora v Českém Brodě pak odložené elektrospotřebiče nebo solární panely vykupují firmy specializované na recyklaci tohoto typu odpadu. A proto si dvůr na sebe dokáže i částečně vydělat.

"Sběrný dvůr v našem městě provozuje příspěvková organizace města - Technické služby - které město přispívá ročně na provoz příspěvkem zřizovatele. To je ale příspěvek, ze kterého je financována veškerá činnost Technických služeb. A k tomu mají Technické služby samozřejmě vlastní příjmy, mimo jiné také z prodeje vytříděného odpadu. Takže město v podstatě provoz toho sběrného dvora nijak zvlášť nezatěžuje," řekl Tomáš Klinecký, místostarosta Českého Brodu.

"Tento sběrný dvůr je pro Technické služby nenáročný, jelikož je to samoobslužný dvůr, kde občan akorát uloží ten materiál podle pokynů obsluhy," řekl Miroslav Kruliš, ředitel Technických služeb Český Brod.

Finanční efekty třídění a recyklace odpadu pak poznávají i samotní občané. Čím více třídí, tím méně musí město platit za odvoz směsného odpadu a může tak lidem snížit poplatky.

zdroj: praha tv

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Tomáš Klinecký

LeTOPisy TOP 09 Středočeského kraje

Letopis podzim 2016

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 STŘEDOČESKÝ KRAJ

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@stc.top09.cz
telefon: +420 775162891

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Markéta Pečenková

Marketa.Pecenkova@top09.cz

telefon: +420 733211402

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme