Valentová: ZUŠ podporuje rozvoj individuality našich dětí

2. 10. 2017

Součástí naší vize je podpora základních uměleckých škol, které jsou nezastupitelným a unikátním systémem moderního vzdělávání. Může se to zdát jako banalita, ale pro naši společnost má tato podpora nezpochybnitelný význam. Jako pravicová strana podporujeme rozvoj individuality každého člověka a základní umělecké školy představují půdu, kde se tento rozvoj může svobodně odehrát. 

Umělecká tvorba je velmi významným produktem naší země. Na tomto úspěchu se největší měrou podílejí  právě ZUŠ. Umělecké vzdělávání dětí i dospělých na našich zuškách nemá dnes v evropském ani ve světovém měřítku obdobu.

Jako ekonomka ZUŠ Mladá Boleslav mohu říct, že je o umělecké studium na uměleckých školách velký zájem a ty tak často nestačí naplnit poptávku. Kromě toho, že studium bývá rodinnou tradicí a důležitou příčkou na hodnotovém žebříčku rodiny, je považováno za kvalitní a smysluplné vyplňování volného času našich dětí. Nemluvě o tom, že slouží jako prevence sociálně patologických jevů a samozřejmě i jako zábava.

Studium má své vzdělávací a výchovné cíle. V první řadě je jejich úkolem vzdělávat děti a mládež v různých oborech a při tomto bohulibém procesu též podchytit ty nejtalentovanější. I pro ty nadané se dlouholeté studium stává často náročnou etapou jejich života, kdy talent musí být podporován pílí. Ti nejnadanější se pak stávají ve svém oboru profesionály. Téměr každý umělec začínal svou kariérní dráhu na ZUŠ.

Existuje hrozba redukce nebo dokonce úplného zrušení těchto škol. Výuka by pak bezesporu pokračovala, ale přešla by do soukromé sféry. S tím by ovšem vyvstalo mnoho problémů, jako je výše školného, kvalifikace pedagogů a garance úrovně vzdělávání. 

Proto se TOP 09 rozhodla činnost ZUŠek podporovat, aby těmto školám zůstala stabilní pozice v soustavě škol při zachování autonomie každé školy dle potřeb jejich pedagogů a žáků. Talent nelze měřit penězi, potřebujeme stabilní zakotvení základních uměleckých škol v našem vzdělávacím systému. A přesně toho je TOP 09 garantem.

jana valentová, ekonomka zuš a kandidátka do psp čr 2017

ŠTÍTKY

Volby:
2017 poslanecká sněmovna - Středočeský - 29. Jana Valentová

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 STŘEDOČESKÝ KRAJ

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@stc.top09.cz
telefon: +420 775162891

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Markéta Pečenková

Marketa.Pecenkova@top09.cz

telefon: +420 733211402

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme