TOP 09: Rozhodnutí o kandidatuře Dany Drábové v krajských volbách bylo od STAN neodpovědné

25. 4. 2017

V podzimních krajských volbách 2016 se šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová stala středočeskou krajskou zastupitelkou za hnutí Starostové a nezávislí. Nyní probíhá spor o to, zda je u Dany Drábové slučitelná funkce státní úřednice a krajské zastupitelky. Ministr vnitra Milan Chovanec totiž vyzval Zastupitelstvo Středočeského kraje, aby Danu Drábovou, která odmítla odstoupit z jedné ze svých funkcí, odvolalo z postu krajské zastupitelky.

„Právních názorů na věc je několik, často jsou i protichůdné. Krajští zastupitelé tady nejsou od toho, aby vykládali zákony, které slučitelnost funkcí upravují. Z tohoto důvodu se TOP 09 rozhodla zdržet hlasování o odvolání Dany Drábové z postu krajské zastupitelky,“ říká Jan Jakob, krajský zastupitel a předseda středočeské TOP 09.

„Paní Drábová, jako mediálně známá a populární osobnost, přispěla v krajských volbách ve středních Čechách rozhodující měrou k úspěchu Starostů a nezávislých. Již před volbami existovaly velké pochybnosti, zda může být jako vysoká státní úřednice zároveň krajskou zastupitelkou. V prostředí tak velké právní nejistoty udělat z Dany Drábové hlavní tvář své volební kampaně, bylo od politického hnutí STAN nejen vůči Daně Drábové, ale především vůči voličům minimálně dost neodpovědné,“ dodává krajský zastupitel za TOP 09 Petr Tiso.

Natálie Červencl Tomková, krajská manažerka TOP 09 Středočeský kraj

V Praze 25. 4. 2017

Kontakt pro novináře:

Jan Jakob: 604 592 171, jan.jakob@top09.cz

Petr Tiso: 777 101 050, petr.tiso@top09.cz

Štítky
Osobnosti: Jan Jakob, Petr Tiso
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme