Jiří Pospíšil představil v Plzni osobnosti pro demokratický Senát

4. 9. 2018

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil společně s první místopředsedkyní strany Markétou Pekarovou Adamovou dnes v Plzni představili kandidáty pro senátní volby v Plzeňském kraji. Jedná se o osobnosti, které mají pevné názory, čitelnou minulost a ctí svobodnou společnost a demokratické principy.  TOP 09 na Rokycansku vysílá do Senátu marketingového specialistu Martina Uhlíře a na Domažlicku lékaře Michala Janeka.

Martin Uhlíř (bezp.) kandiduje s heslem STOJÍM ZA VÁMI v obvodu č. 8, který zahrnuje oblast Rokycanska, severního Plzeňska a část Berounska, na koaliční kandidátce TOP 09 a Liberálně ekologické strany (LES). Podporu získal také od hnutí SENÁTOR 21 a Strany zelených. Známý oční lékař Michal Janek (TOP 09) kandiduje ve volebním obvodu č. 11, tedy na Klatovsku a Domažlicku, za TOP 09 s podporou hnutí Starostové a nezávislí (STAN).

TOP 09 je zárukou demokracie v Česku, chráníme evropské hodnoty a nezahráváme si s populismem a demagogií. Oba naši kandidáti do Senátu v Plzeňském kraji, známý a uznávaný oční lékař Michal Janek a občanský aktivista Martin Uhlíř, jsou zárukou, že v naší společnosti bude zachována svoboda a demokracie. Všem voličům mohu oba doporučit jako kvalitní kandidáty, kteří v případě svého zvolení budou aktivními senátory,“ řekl předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

„V době, kdy se k moci znovu dostávají komunisté a daří se populistickým uskupením, si nesmírně vážím, každého, kdo se rozhodne veřejně angažovat a kandidovat. A právě kandidáti v Plzeňském kraji jsou jistotou, že v Senátu nepřevládnou populistická řešení,“ uvedla 1. místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Martin Uhlíř chce být v případě zvolení aktivním senátorem, který pravidelně komunikuje s občany svého obvodu. „Nebudu čekat, až někdo zaklepe na dveře senátorské kanceláře, ale budu pravidelně jezdit do regionu. I když senátor nemá na regionální úrovni pravomoci, může se z titulu své funkce občanů zastat například v situaci, kdy s nimi některý úřad odmítá komunikovat. Jako senátor bych se zaměřil hlavně na oblast školství a podporu vzdělané společnosti. Občané, kteří umí lépe kriticky pracovat s informacemi, jsou zároveň odolnější vůči heslům populistů a demagogů, dezinformacím a jsou finančně gramotnější. Jako národ J. A. Komenského a T. G. Masaryka máme na víc,“ říká kandidát do Senátu v obvodu Rokycany Martin Uhlíř.

Oční lékař z Klatov Michal Janek vnímá Senát jako důležitou pojistku demokracie. „Demokratický stát je složitým organismem. A složitým věcem já rozumím – jsem emeritním primářem očního oddělení s téměř 30 000 operacemi šedého zákalu. Senát ctím a vidím v něm vysoký potenciál do budoucna. Je však třeba, aby v něm pracovali zkušení a kompetentní lidé s demokratickým smýšlením, kteří budou zárukou, že se v naší zemi nerozbují nepravosti. Takové osobnosti jsou strážci demokracie. A bylo by mi ctí být jedním z nich,“ říká bývalý poslanec za TOP 09 Michal Janek. V Senátu se chce zaměřit na problémy zdravotnictví. „Naše populace stárne, kvalitní zdravotnictví je tedy nezbytností. Chci se angažovat v otázce nedostatku praktických lékařů a zubařů na vesnicích. Dostupnost zdravotní péče je zde klíčová,“ říká kandidát do Senátu v obvodu Domažlice Michal Janek.

 

Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09

Přílohy
PDF Kdo jsou naši kandidáti do Senátu.pdf (302 kB)
Galerie
Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme