Jak se vyhnout tmě totality a neomezené vládě jednoho vůdce

28. 9. 2017

V pondělí 18. 9. se konala již dvanáctá zahradní slavnost v Meditační zahradě Luboše Hrušky, kterou pořádala advokátní kancelář Svejkovský, Kabelková, Šlauf a spol. a Notářský úřad JUDr. Jany Svejkovské. Letošní akce nesla název Buďme vládci, ne otroky náhody.

Můj pocit z pobytu v Meditační zahradě je vždy stejný. Je to hluboký mír v duši. Odkaz zakladatele zahrady pana Hrušky je patrný na každém kroku. Cítím tu vyrovnanost, smíření a odpuštění. Ale zároveň vím, že tu nikdy nebude chybět zapomnění či zapomenutí. Protože zahrada nám bude navždy připomínat, co může člověk provést člověku.

Zvláště v dnešní době, kdy jsou pojmy jako pravda a lež relativizovány, a jsou z nich účelově vytvářeny tak trochu pravdy či tak trochu lži, je potřeba znovu připomínat příběhy bezpráví. Ne všichni z nás se mohou stát hrdiny. Ne, všichni nemohou být Věrou Čáslavskou, loni zmiňovanou na zahradě, olympijskou vítězkou a uklízečkou v jedné osobě. Všichni nemohou být panem Hruškou či statečnými parašutisty, kteří se nevzdali a bojovali do posledního náboje. Ale jsou tu spousty dalších, ještě nezaznamenaných příběhů, obyčejného lidského hrdinství, boje proti bezpráví a totalitě. Jsem velmi ráda, že v Plzni vzniká pobočka společnosti Post Bellum, která příběhy těchto pamětníků zaznamenává pro další generace.

Připomenu ale znovu název letošní zahrady – Buďme vládci, ne otroky náhody. Chceme-li být vládci, pak musíme být vzdělaní, odvážní a vytrvalí. Jen tak, v kombinaci se znalostí vlastní historie, můžeme proplout mezi Skyllou a Charybdou představující tmu totality a neomezenou vládu jednoho vůdce.

Mgr. Ilona Jehličková

zastupitelka města Plzně (TOP 09)

ŠTÍTKY

Volby:
2017 poslanecká sněmovna - Plzeňský - 3. Ilona Jehličková

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PLZEŇSKÝ KRAJ

Prešovská 201/4
301 00 Plzeň

info@plz.top09.cz
telefon: +420 602377809

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Eva Šafránková

eva.safrankova@top09.cz

telefon: +420 602377809

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme