Přijďte do Olomouce debatovat o budoucnosti Evropské unie

30. 8. 2018

Jakým směrem by se podle Vás měla EU do budoucna ubírat? Co byste chtěli na současné Unii zachovat a co byste naopak rádi změnili?

Po letní prázdninové přestávce pokračuje další část občanských konzultací, diskuzních setkání s občany o jejich představách, jak by měla v budoucnu Evropská unie vypadat. 
Již příští týden, ve čtvrtek 6. září, se od 18:00 v Café 87 v Denisově ulici uskuteční veřejná debata o budoucím směřování EU. Olomoucká diskuze tak naváže na již proběhlá setkání, která se před letními prázdninami uskutečnila v regionech napříč ČR. 
Debaty, která je veřejně přístupná, se zúčastní poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová, náměstek primátora statutárního města Olomouce Aleš Jakubec a odborník na evropské právo Václav Stehlík. 
V rámci podzimní části diskuzních setkání je plánováno celkem šest konzultací, ve kterých bude dán prostor osobnostem z regionálního veřejného života, politicky aktivním osobám a zástupcům podnikatelské a akademické sféry. Po Olomouci se občanské konzultace přesunou do Opavy, kde se debata uskuteční 19. září. 
Na říjen jsou pak plánovány zastávky v Liberci, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích a Plzni. 

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme