Aleš Jakubec: Studenti debatovali s odborníky o fungování a přínosech Evropské unie

14. 11. 2022
Práce v Evropském parlamentu, fungování Evropské unie (EU) i výhody členství naší země v tomto společenství. Taková byla témata diskuze v rámci projektu Back to School u příležitosti českého předsednictví v Radě EU. Setkání určené studentům Gymnázia Čajkovského a Univerzity Palackého v Olomouci se uskutečnilo ve středu 9. listopadu.
Se studenty v rotundě právnické fakulty debatovali bývalý poslanec Evropského parlamentu Jan Březina, náměstek ministra pro místní rozvoj Radim Sršeň, odborný asistent katedry politologie a společenských věd Univerzity Palackého Ondřej Filipec a politolog Petr Sokol. Za Olomoucký kraj, který akci zorganizoval, se debaty zúčastnil Aleš Jakubec, radní pro oblast školství.
Díky přítomným odborníkům získali mladí lidé nejen nové poznatky o přínosech EU pro Českou republiku, ale měli také možnost seznámit se například s pracovní náplní poslance Evropského parlamentu.
Výuka o EU a jejích přínosech pro Českou republiku i celou Evropu by měla být součástí vzdělávacího procesu. Jsem rád, že studenti našich škol měli možnost slyšet řadu informací o EU právě od odborníků, kteří jsou s ní těsně spjati,“ uvedl radní Aleš Jakubec.

Zdrdoj https://www.olkraj.cz/studenti-debatovali-s-odborniky-o-fungovani-a-prinosech-evropske-unie-aktuality-11707.html

Štítky
Osobnosti: Aleš Jakubec
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme