Aleš Jakubec: Kraj opět investuje do vzdělávání. Tentokrát do vysokoškolského

Podpora vzdělávání není ze strany Olomouckého kraje prázdnou frází. Po učebních a maturitních oborech se teď o tom mohou přesvědčit i vysoké školy. Hejtmanství uvolní na jejich podporu více než 16 miliónů korun. Peníze pomůžou Univerzitě Palackého v Olomouci, Moravské vysoké škole Olomouc, Vysoké škole logistiky a také Vysoké škole báňské - Technické univerzitě Ostrava, která provozuje detašované pracoviště v Šumperku.

14. 4. 2023

„Peníze poslouží například na podporu nových směrů v oblasti technických a přírodovědných oborů nebo na mezinárodní spolupráce a inovace. Vzdělání bereme jako investici do budoucnosti regionu, proto kraj vysoké školy tímto způsobem podporuje,“ vysvětlil Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Školy si už připravily nové plány, na které chtějí krajské peníze použít. Jde například o průmyslový design, založení podnikatelského startupu nebo projekt na logistickou podporu odpadového hospodářství v Olomouckém kraji.

„Jde o jednu z podmínek naší podpory – jakmile školy žádají o příspěvek vyšší než jeden milión korun, část z těchto prostředků musí jít na projekty, které povedou k rozvoji Olomouckého kraje,“ dodal Aleš Jakubec, radní Olomouckého kraje pro oblast školství.

Štítky
Osobnosti: Aleš Jakubec
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme