Projekt „Musíme to zastavit“ propojuje dobrovolníky i v Olomouckém kraji

1. 4. 2020

TOP 09 spouští projekt „Musíme to zastavit“, kterým propojí dobrovolníky z celé republiky. Češi už ukázali, že si dokážou poradit sami. Celá republika šila roušky a ochranné pomůcky si vyráběla svépomocí. Web projektu je „mostem“, který spojuje dobrovolníky i v našem kraji s lidmi, kteří pomoc potřebují. Vzhledem k tomu, že nejohroženější skupinou koronavirovou pandemií jsou senioři, mohou teď dobrovolníci nabízet svou pomoc hlavně jim.

„Jsem velice rád, že v této nelehké době jsou mezi námi lidé, kteří dokáží obětavě pomáhat a nejsou jim lidé z okolí lhostejní tak, jako naší vládě. Takřka měsíc sledujeme v přímém přenosu neuvěřitelné úsilí dobrovolníků a starostů v boji s epidemií koronaviru.  Rozjíždíme proto projekt, který chce dobrovolníky propojit a který každému potřebnému ukáže, že není sám,“ říká předseda krajské organizace TOP 09 Petr Navrátil.

TOP 09 proto spustila web www.musimetozastavit.cz, který propojuje dobrovolníky s lidmi, kteří naopak pomoc hledají. Interaktivní mapa na webu ukazuje, kde zrovna je pomoc potřeba i kde ji naopak dobrovolníci nabízí. Díky mapě se tak dozvíte například, že v Jeseníku odpustí rodičům školkovné a v Olomouci se do šití roušek zapojili mnozí naši členové.

„Vnímáme, že senioři patří k nejvíce ohrožené skupině obyvatel, a proto jim v Jeseníku nabízíme pomoc formou nákupů, venčení psa, nebo rozdávání pomerančů. Také bych ale nechtěla zapomenout na rodiče a firmy v našem městě. Rodičům odpouštíme školkovné a podnikatele chceme podpořit nákupem jejich služeb dopředu,“ vyjmenovává jednotlivá opatření starostka města Jeseník Zdeňka Blišťanová.

Ve městě Plumlov pomáhají lidem s nákupy jídla a léků, pro seniory vaří obědy školní jídelna a v obci Veselíčko pomohl starosta zajistit roušky a dezinfekci pro všechny obyvatele

„Velice si vážím spolupráce s naší místní firmou, která zareagovala ihned na začátku vyhlášení karantény a pustila se do šití roušek pro všechny obyvatele naší obce. Hasiči mi pak pomohli s jejich distribucí. Naštěstí je vidět, že jsou lidé vstřícní a ohleduplní a dokáží si vzájemně v těžkých dobách pomáhat,“ dodává starosta obce Veselíčko Tomáš Šulák.

 

Olomouc 1. dubna 2020                                                          

Štítky