ODS, KDU-ČSL a TOP 09 podepsaly memorandum o spolupráci

28. 3. 2022

Strany ODS, KDU-ČSL a TOP 09 dnes podepsaly Memorandum o předvolební spolupráci pro komunální volby 2022 následujícího znění:

Strany ODS, KDU-ČSL a TOP 09 se dohodly na vytvoření předvolební koalice pro volby do Zastupitelstva města Olomouce v roce 2022 s cílem zvítězit a stát se rozhodující silou s výrazným mandátem pro další rozvoj Olomouce v nelehké době.

Kandidátku pro volby do olomouckého zastupitelstva povede a na pozici olomoucké primátorky tak bude kandidovat současná náměstkyně primátora Markéta Záleská z ODS, z druhého místa bude kandidovat za KDU-ČSL Štěpán Kellner a trojici lídrů uzavírá Dominika Kovaříková z TOP 09. Na dalších místech koalice SPOLU nabídne řadu zkušených osobností, které budou po svém zvolení s plným nasazením pracovat pro další rozvoj našeho města, aby bylo příjemným a bezpečným místem pro život všem jeho obyvatelům i návštěvníkům.

Všechny tři koaliční strany nyní intenzivně pracují na vytvoření programových priorit, které by voličům rády představily současně s uzavřením koaliční smlouvy do konce května tohoto roku.

Jsme připraveni oslovit Olomoučany s racionálním programem, postaveným na reálných řešeních, jež mĕstu zajistí ekonomickou stabilitu a jeho obyvatelům kvalitní vybavenost a dostupné služby. Chceme, aby Olomouc byla mĕstem přívĕtivým a inspirujícím s co nejširší nabídkou společenského a volnočasového vyžití a aby se svým významem výraznĕji prosadila ve středoevropském prostoru,“ řekla Markéta Záleská z ODS.

„V komunálních volbách jde o řešení lokálních témat, která se lidí dotýkají každý den ve svém nejbližším okolí, rodině, komunitě. V koalici SPOLU chceme nabídnout jednotné řešení, které přivede Olomouc k dalšímu rozvoji pro lepší a spokojený život jejích obyvatel, nás všech“ řekl Štěpán Kellner z KDU-ČSL.

Parlamentní volby ukázaly, že naše tři strany k sobě mají blízko a tuto blízkost vnímají i voliči. Spolupráce v celostátní koalici SPOLU velmi dobře funguje i po volbách a bylo by proto škoda nepokusit se přenést tuto souhru i na komunální úroveň, na níž chceme rozvíjet Olomouc tak, aby byla místem, kde se dobře žije,“ řekla Dominika Kovaříková z TOP 09.

 

 memorandum Olomouc

kandidáti koalice SPOLU

Fotogalerie nenalezena.
Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme