Strážníci v Jeseníku vyrazí k silnicím s radarem. Rychlost začnou měřit od května

5. 4. 2022

S mobilním laserovým radarem se na řidiče v problematických úsecích nově zaměří strážníci Městské policie Jeseník. Město má vytipováno ve spolupráci se státní policií několik míst, kde bude měření rychlosti probíhat. Obyvatelé si dlouhodobě stěžují na bezohledné řidiče a mají obavu o bezpečnost.

Hlídky jesenické městské policie s radarem by měly první řidiče kontrolovat od května. Seznam míst, na kterých bude měření probíhat, plánuje město pro větší transparentnost a preventivní účinek zveřejnit. Mezi první kontrolované lokality budou patřit například ulice Dukelská a Šumperská, kde šoféři často nerespektují předepsané rychlostní limity.
„Bohužel, tyto komunikace patří k problémovým úsekům a došlo tam již k řadě nebezpečných situací. Lidé se nás opakovaně obrací, abychom zde začali s měřením rychlosti, neboť řada řidičů si plete výše uvedené místní komunikace se závodní dráhou,“ uvedl ředitel Městské policie Jeseník Martin Novotný.

Podle místostarosty Jeseníku Václava Urbana (STAN) mají pouze dopravní značky jen částečnou účinnost na snižování rychlosti. Pro zklidnění dopravy tak město přikročilo i k pořízení radaru, se kterým se od závěru března zaškoluje jeho obsluha. „Následky nehod, které jsou zapříčiněny překračováním nejvyšší dovolené rychlosti a následným nezvládnutím vozidla, jsou vždy velice vážné, někdy i fatální,“ upozorňuje místostarosta Urban.
Jesenická radnice zvažovala varianty měření rychlosti delší dobu, na konci minulého roku pak schválilo zastupitelstvo záměr pořízení laserového radaru.
„Očekáváme, že dojde ke zklidnění dopravy ve městě, a to zejména v blízkosti přechodů pro chodce, škol a školek a míst s vysokou frekvencí pohybu chodců, hlavně dětí. Cílem měření je především zvýšení bezpečí občanů,“ doplnila starostka města Zdeňka Blišťanová (Jeseník srdcem).

https://olomoucka.drbna.cz/zpravy/doprava/25004-straznici-v-jeseniku-vyrazi-k-silnicim-s-radarem-rychlost-zacnou-merit-od-kvetna.html

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme