Na plese TOP 09 je bomba, volal anonym

15. 2. 2010 | 08:00

Olomouc - Dražba dýmky šéfa TOP 09 Karla Schwarzenberga byla zrovna v nejlepším, když hosté reprezentačního plesu krajské organizace strany ve Slovanském domě v  Olomouci od moderátora uslyšeli: „Opusťte sál, je tu policie a bude jej prohledávat, protože anonymvyhrožuje bombou. Upozorňuji, že nejde o  žert.“
Neznámý pachatel krátce předtím volal na policejní tísňovou linku, že v prostorech, kde se koná ples, je nálož. „Telefonát jsme zaregistrovali v  sobotu ve tři čtvrtě na jedenáct. Policisté museli požádat přibližně dvě stě padesát návštěvníků plesu, aby opustili sál, protože bylo nutné informaci prověřit,“ sdělila olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová.
Poté dvě desítky policistů včetně policejního psa prostor pečlivě prohledaly. „Výsledek byl negativní, takže přibližně po hodině se mohli lidé do sálu vrátit,“ řekla Vlachová.

Krajská jednička TOP 09 pro volby do Poslanecké sněmovny Jitka Chalánková incident nechápe. „Všichni se skvěle bavili. Chvíli předtím se vydražila ve prospěch charity peněženka Miroslava Kalouska za dvacet tisíc a dýmka Karla Schwarzenberga se dostala na čtrnáct tisíc. Nebýt této záležitosti, mohli jsme charitativním organizacím předat ještě víc peněz, protože dražba dýmky se teprve rozjížděla. Nechtěli jsme ji ale nechat neukončenou, protože nebylo jasné, jestli ples bude vůbec pokračovat,“ uvedla Chalánková.
Hosté čekali venku, než policisté budovu prohlédnou. „Někteří odjeli, ale asi dvě třetiny osazenstva se vrátily zpět a ples mohl pokračovat. Bylo pro nás příjemné zjištění, že tolik lidí vydrželo v mrazivém počasí čekat,“ sdělila Chalánková.
Uvedla, že nemá na nikoho podezření. „Už jsem také slyšela, že to je pomsta někoho z KDU-ČSL za odchod můj a dalších členů z této strany. Považuji to ale za nepravděpodobné. Spíš simyslím, že ten člověk s námi neměl nic společného a chtěl se jen pobavit na cizí účet,“ míní Chalánková.
Šéf lidovců Olomouckého kraje a náměstek hejtmana Pavel Horák označil jakékoli podezření, že může jít o pomstu někoho z  KDU-ČSL bývalým členům, dnes lídrům TOP 09, za absurdní. „Připadne mi naprosto scestné, že by někdo z KDU-ČSL řešil politické spory tímto způsobem. Je to stejně scestné jako varianta, že by si TOP 09 takovou výhrůžku objednala, aby z  toho získala politické body,“ řekl Horák.
„Jde o zavrženíhodnou záležitost, i když se mi nechce věřit, že je motivovaná politikou. Pokud ano, tak je to velice smutné. Jediná cesta, jak s tímto nešvarem bojovat, je dopadení viníků a jejich přísné potrestání,“ řekl Ivan Kosatík z vedení olomoucké ODS. Neumí si představit, že by se podobná nepříjemnost stala na plese „jeho“ strany. „Pořadatelé věnují přípravám spoustu času. Je nepříjemné, když jejich úsilí někdo tak nízkým způsobem zmaří.“
Podle zdroje obeznámeného s případem anonym telefonoval z Červenky na Olomoucku. „Tuto informaci nemohu potvrdit,“ sdělila Vlachová. Zároveň však zprávu nevyvrátila. Police po pachateli pátrá. Za trestný čin šíření poplašné zprávy mu hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.

Na plese je bomba, vyhrožoval
Zhruba 250 lidí muselo opustit sál v Olomouci. Dvacítka policistů hledala bombu, naštěstí nic nenašla
„Myslím, že ten člověk s námi neměl nic společného a chtěl se jen pobavit na cizí účet.“ Jitka Chalánková

 

Rostislav Hányš
Regionální mutace MF DNES - střední Morava

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 OLOMOUCKÝ KRAJ

Palachovo nám. 620/1
779 00 Olomouc

info@olm.top09.cz
telefon: +420 606709868

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Kateřina Šišková

Katerina.Siskova@top09.cz

telefon: +420 606709868

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Politika bez silných politických stran vede k oligarchům a totalitě.
Děkujeme