petr-posmourny-k-medailonku

Místopředseda KV TOP 09 Liberec
  
Narodil se 30.7.1973 v Jablonci nad Nisou
Žije v Maršovicích u Jablonce nad Nisou

Studium

SPŠSE Liberec

Zaměstnání

Vedoucí nástrojárny

Politická příslušnost

Nikdy nebyl v žádné politické straně,
od léta r. 2009 TOP 09

Proč TOP 09:

TOP 09 je již sedm let alternativou pro mladé, slušné a pracovité lidi. Naši stranu si budujeme od začátku a tvoříme ji takovou, jakou ji chceme mít. Tvoříme ji tak, aby se politika opět stala věcí veřejnou a slušnou, nikoli jen bojem o "koryta" za každou cenu. Většina našich spoluobčanů bohužel neví, že v rámci regionu se dají věci řešit i bez návaznosti na centrální politiku, se kterou nemusíme vždy souhlasit. TOP 09 není jen pár ostřílených politických osobností na centrále, ale hlavně stovky nových, minulostí nezatížených osobností v regionech, včetně mne.

Co chci změnit:

Náš Jablonecký region býval světovým centrem sklářství a bižuterie. Naše regionální výrobky mají stále ve světě skvělé jméno, jen je zapotřebí se věnovat technologickému rozvoji jejich výroby, která je ve většině případů stejná jako před 50-ti lety.

Abychom se mohli věnovat technologickému rozvoji, musíme si nejprve vychovat odborníky, kteří budou schopni tento technologický pokrok uvést do praxe. Proto se rovněž velmi intenzivně věnuji možnostem rozvoje středního školství, které vždy bylo a do budoucna opět musí být základním pilířem rozvoje naší společnosti, nikoli jen přestupní stanicí na vysoké školy či úřady práce.

Již dnes pracuji na detailní analýze kapacit trhu práce v Libereckém kraji, která nám ukáže, jaké obory jsou na školách potřeba. Školství musí reflektovat potřeby zaměstnavatelů, aby i oni měli zájem podílet se na podpoře škol. Zároveň budou mít zájem zaměstnat šikovné studenty, kteří ihned po studiu neskončí na úřadech práce. Úzká spolupráce se zaměstnavateli je nejpřirozenější cestou jak dostat do škol moderní technologie, postupy a pracovní návyky tolik potřebné pro dnešní moderní průmysl.

Vzkaz pro voliče:

Již dnes pracujeme na budoucnosti našich i Vašich dětí. Pokud Vám není lhostejná stejně jako nám, začněte se zajímat o to, co pro ni také můžete udělat.  Společně to však jde lépe a proto budeme rádi za Vaše názory, Vaši pomoc a Vaši podporu, například v blížících se krajských volbách.

Životní krédo:

Rodina, práce a osobní odpovědnost.

Rodina

Petr Pošmourný je ženatý, s manželkou Ivou má syna Petra, dceru Ivu a z prvního manželství syna Josefa.

Zájmy a záliby

Nástrojařství a vývoj bižuterie, lyžování, cyklistika, hudba všech směrů a žánrů co má šmrnc.

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme