Týdenní zamyšlení

5. 5. 2018
Státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil stíhání Jaroslava Faltýnka a tří dalších manažerů v kauze Čapí hnízdo. U Andreje Babiše, jeho dětí z prvního manželství, manželky, švagra a expertky na dotace Jany Mayerové nebylo stíhání zastaveno. Premiér v demisi a spol. jsou tak nadále důvodně podezřelí z dotačního podvodu. Důvody k jejich obvinění jsou vážné a případ musí policie dál vyšetřovat. Babiš může svoji kauzu Čapí hnízdo předčasně zastavit jen tehdy, pokud ovládne bezpečnostní aparát. Policie je totiž připravena případ dostat až před soud.
 
Na ovládnutí policie Babiš pracuje. Zdá se, že např. nová ředitelka GIBS Lenka Haderková, která vystřídala Michala Murína, půjde na ruku právě Babišovi a státním zástupcům.
 
ČSSD dělá, jako by nic. Posedlá vstupem do vlády s ANO. Do vlády s podporou komunistů. Že si ČSSD s ANO rozumí svědčí i shoda v tom, že např. chtějí spustit 3. a 4. vlnu EET, která je pozastavena Ústavním soudem. Že se neštítí podpory komunistů je zdrcující. Vždyť 27. sjezd ČSSD v Bohumíně v roce 1995 spolupráci s KSČM na vládní úrovni bezpodmínečně zakázal. Z historie víme, že v řadách ČSSD se již jeden významný zrádce našel. Zdeněk Fierlinger, československý premiér v letech 1945–1946. Zradil vlastní demokratickou stranu, pomohl sloučit ČSSD s KSČ po komunistickém převratu v roce 1948. Za kus žvance, za teplá korýtka ve vládě, zradí ČSSD demokraticky smýšlející lidi i tentokrát?
 
Žluté Česko posledních dnů. Podíl má především lehký pyl borovic, smrků a břízy. Řepka sice není výrazný alergen, ale může dráždit i lidi, kteří nemají alergii, protože vylučuje směs přírodních těkavých organických látek. Tento zápach je cítit poblíž polí a může vyvolat chemické dráždění. V 90.letech se řepka pěstovala na 100 000 ha a nyní již téměř na 400 000 ha! Je jí v Česku moc a podle řady odborníků velmi neprospívá krajině, půdě, podzemní vodě, zvěři a v důsledcích také lidem. Odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu například loni zjistili, že v drtivé většině zdrojů podzemních vod, včetně těch, které slouží k zásobování pitnou vodou, jsou nebezpečné pesticidy a další látky, které zemědělci používají při pěstování řepky. Také jsou dávno známa negativa spojená s výrobou biopaliv z řepky. Při jejím pěstování se uvolňuje obrovské množství oxidu dusného, který je nebezpečnější než oxid uhličitý. Navíc se uvádí, že na výrobu jednoho litru biopaliva první generace padne 2500 litrů vody.

MUDR. MILOŠ REJMONT, MÍSTOPŘEDSEDA KV TOP 09 LIBERECKÉHO KRAJE

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Miloš Rejmont

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 LIBERECKÝ KRAJ

Karlovská 161
460 10 Liberec

info@lib.top09.cz
telefon: +420 604229308

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Martina Rambousková

martina.rambouskova@top09.cz

telefon: +420 604229308

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme