Trestně stíhaný člověk premiérem České republiky

7. 12. 2017
A je to tady. Včera byl bývalý komunista Andrej Babiš jmenován předsedou vlády. Poprvé od listopadu 1989 se tak stal premiérem naší země estébák a trestně stíhaný člověk. Zeman se tak pomstil všem slušným lidem, protože cítí hlubokou nenávist k demokratickým politickým stranám, ke svobodným médiím, k liberálům, k akademickému světu i ke svobodomyslné střední vrstvě. Soulad duší mocenského dua Zeman-Babiš byl tak definitivně potvrzen. Zeman totiž potřebuje Babišovi voliče, ale i jeho média, ke svému znovuzvolení. Babišovi na oplátku Zeman vyhovuje. Kdokoliv jiný z kandidátů by mu dělal problémy, tedy choval by se jako normální nezávislý prezident, a ne jako jeho podřízený.
 
Jak se k jmenování Babiše premiérem vyjádřili čelní představitelé naší TOP 09?
 
Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil: "Voliči ve volbách rozhodli a takový výsledek je potřeba respektovat. Hnutí ANO vyhrálo volby a má právo pokusit se sestavit vládu. Nesouhlasíme ale s tím, aby v čele naší země stál bývalý spolupracovník komunistické Státní bezpečnosti a člověk, který je obviněn z dotačního podvodu. Není to dobře pro úroveň politické kultury v České republice a poškozuje to náš obraz v zahraničí.
Andrej Babiš navíc spoléhá na to, že jeho vládu podpoří extremisté z SPD a KSČM. Brzy se tedy ukáže, jestli na půdě Sněmovny bude pokračovat dosavadní spolupráce Babiše s Okamurou a komunisty, kterou se ANO evidentně stydí přiznat. TOP 09 jednoznačně vládu Andreje Babiše ve Sněmovně nepodpoří a svoji důvěru jí nevyjádří."
 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek: "Dnes byl jmenován předsedou vlády České republiky předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Formálně nelze protestovat, protože vyhrál volby a jeho hnutí má právo vládnout. Trápí mě ale otázka, zda se na podatelně Úřadu vlády bude používat tradiční věta: „Nesiem dokumenty pre pána Bureša“ nebo zda vzhledem k významné funkci bude zvoleno nové krycí jméno."
 
Do listopadu 1989 v naší zemi vládli komunisté s podporou estébáků, nyní estébák s podporou komunistů.
 
Je mi z toho smutno...

MUDr. Miloš Rejmont, místopředseda TOP 09 Libereckého kraje

Štítky
Osobnosti: Miloš Rejmont
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme