Sundat růžové brýle za 3, 2, 1 … nebo to dopadne špatně!

15. 10. 2021
Po dlouhých letech dochází ke změně vládnutí. Nastupuje mnoha lidmi vysněná koalice demokratických stran, které do velké míry zaručují slušnost a odpovědnost. Kde tolik nehrozí provokace, nebo velké skandály a pakliže ano, umí si je ty strany rychle personálně vyřešit.
 
Moje obava je z velkého nadšení mnoha voličů, kterým se nyní splnil mnohaletý sen o lepší vládě. Z velkého nadšení může být také vnitřní zklamání. Známe to z historie velice dobře, kdy po očekávané změně nenastal onen kýžený ráj na světě a kde střet s realitou je najednou tvrdý jako betonová zeď. Po zvolení Václava Havla se nestal svět lepším ze dne na den a dělalo se mnoho chyb. Po zvolení Baracka Obamy se Amerika nestala křišťálová ani dokonalá. V obou případech ale došlo k idealizování a vnuknutí myšlenky lepšího světa právě díky těmto lídrům a pak následovalo zklamání, nepochopení a mnohdy odsouzení.
 
Změna která nyní přichází je v odpovědnosti a přístupu k vedení naší země a ne zázrakům na počkání! Je to cesta k nápravě naší pověsti v zahraničí, nastavení pravidel pro fungování státu bez oligarchizace. Změna která teď nastává nepřináší ale nic jiného, než tvrdou práci a odříkání a očekává od nás všech pochopení a trpělivost. Sundejme růžové brýle změny, nebo nás ten samotný proces zničí. Přiznejme si pravdu, naše země nevzkvétá a dá dlouhé roky práce a nepopulárních kroků k tomu, abychom se z toho dostali.

Martin Chroust, předseda KO TOP 09 Liberec

Štítky
Osobnosti: Martin Chroust
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme