Potvrdí Slovenský ústavní soud, že Babiš byl agentem StB?

8. 9. 2017
Slovenský ústavní soud (SÚS) projedná 14. září stížnost Ústavu paměti národa (ÚPN) proti pravomocnému rozhodnutí slovenských soudů, že Babiš je v archivních svazcích StB veden jako agent neoprávněně.
 
Archivní dokumenty uvádějí, že Babiš se v roce 1980 stal důvěrníkem StB a o dva roky později agentem s krycím jménem Bureš.
 
Předchozí rozhodnutí soudů jsou nezákonná, protože bývalí příslušníci StB, kteří svědčili pro Babiše, nebyli před výpovědí zbaveni mlčenlivosti. Šéf správní rady ÚPN Andrej Krajňák věří, že verdikt SÚS bude spravedlivý.
 
Pokud verdikt Slovenského ústavního soudu potvrdí fakta Ústavu paměti národa, tak na premiéra České republiky bude kandidovat trestně stíhaný člověk s estébáckou minulostí. Co tomu řeknou demokratické státy? Nebo se Babiš vzdá kandidatury? To zřejmě nepřipadá v úvahu. O tom, že je bezcharakterní, člověk bez studu, svědčí to, že 6. září byl PS vydán policii k trestnímu stíhání a hned 7. září se nestyděl vyjet mezi lidi a dělat kampaň v Libereckém kraji.
 
Pokud budu vykroužkován a dostanu se do poslanecké sněmovny, navrhnu úplné zrušení poslanecké imunity, aby bylo právo pro všechny stejné.

MUDr. Miloš Rejmont, místopředseda TOP 09 Libereckého kraje

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme