Liberecký zpravodaj, co opomíjí zprávy

19. 10. 2017

Liberecký zpravodaj vydává 11 x ročně magistrát města jako „Noviny pro občany Liberce“. Píše se v něm, co zajímavého se událo, děje nebo bude dít. Tiskovina, která vychází v počtu 50 000 kusů a kterou příjemci obdrží zcela zdarma, je samozřejmě také mocným politickým nástrojem. Aby nebyl jen hlásnou troubou vládnoucí garnitury, usnesli se liberečtí radní, že prostor v něm dostanou i opoziční zastupitelé. Háček je v tom, že jenom někdy. Nebo jenom, když se to hodí.

Příspěvek o Dětském dni s čs. Obcí legionářskou, který už pátým rokem spoluorganizuje František Gábor, se zjevně nehodil. I když se den líbil více než deseti tisícům návštěvníků, zpráva o něm se nelíbila redakci. Snad proto, že se v něm psalo o skvělých ukázkách z výcviku aktivních záloh, o průletech dvojice letounů JAS-39 Gripen nebo o práci libereckých vojáků? Nebo snad vadilo, že článek připomínal také 73. výročí obléhání Dunkerque, jehož se zúčastnila také Československá samostatná obrněná brigáda?
To asi těžko, vždyť téma obrany naší země a vlastenectví je čím dál aktuálnější. Zvláště nyní před volbami, kdy si jej o překot do svých volebních proklamací zahrnují všemožné (i nemožné) strany. Možná spíš redakci libereckého Zpravodaje vadilo, že v těch volbách kandiduji já, válečný veterán, který se armádou, policií a bezpečností vůbec zabývám kontinuálně celou svou politickou kariéru.

Článek pojednávající o tradiční akci, kterou úspěšně spolupořádá, redakce zamítla s tím, že se konala v září a je to tudíž neaktuální. Když pomineme, že tak to prostě v novinách chodí, že se připravují s předstihem a do zářijového vydání se reportáž ze zářijové akce prostě nedostane, protože v té době je už zmíněná tiskovina v tiskárně, musíme se ptát, kdo tak pečlivě hlídá, aby se politický soupeř náhodou „nepochlubil“. Možná někdo, kdo se žádnou podobnou akcí pyšnit nemůže.

A k té aktuálnosti – "Malé Dunkerque" ve Vesci sehrálo pro diváky více než 150 lidí ze čtrnácti klubů vojenské historie. Zabývali se tři čtvrtě století „starou“ záležitostí. Proč? Je to historie, na kterou můžeme být právem hrdí. Tím, že si ji budeme připomínat, vzbudíme v dětech i dospělých zdravé vlastenectví. Tato země totiž bude potřebovat odhodlané muže i ženy, kteří budou připraveni bránit náš způsob života.

František Gábor, válečný veterán a liberecký zastupitel

ŠTÍTKY

Volby:
2017 poslanecká sněmovna - Liberecký - 2. František Gábor

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 LIBERECKÝ KRAJ

Karlovská 161
460 10 Liberec

info@lib.top09.cz
telefon: +420 604229308

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Martina Rambousková

martina.rambouskova@top09.cz

telefon: +420 604229308

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme