× Pohněme s tím. Společně!

Za projektovou dokumentaci na dostavbu rychnovské nemocnice kraj zaplatí 20 milionů korun

4. 9. 2019

Rada Královéhradeckého kraje schválila výběr zpracovatele projektové dokumentace pro modernizaci nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Projekt zpracuje firma DOMY, s. r. o., za 19,8 milionu korun bez DPH. Samotný projekt přístavby a modernizace nemocnice počítá s investicí přesahující 400 milionů korun.

V souladu se závěry strategické komise ministerstva průmyslu a obchodu Královéhradecký kraj v červnu vypsal výběrové řízení na zhotovení projektové dokumentace na přístavbu a modernizaci rychnovské nemocnice. Nejvýhodnější nabídku předložila společnost DOMY, s. r. o., která projektovou dokumentaci zhotoví za 19,8 milionu korun. Jsem rád, že pokračujeme v cestě s cílem mít v Rychnově nad Kněžnou moderní nemocnici, která bude odpovídat nejnovějším trendům ve zdravotnictví,“ sdělil hejtman Jiří Štěpán.

Královéhradecký kraj vypsal výběrové řízení 27. června 2019. V zákonné lhůtě obdržel celkem pět nabídek.

Modernizace nemocnice v Rychnově nad Kněžnou počítá s rekonstrukcí stávajících operačních sálů, ARO a jednotky JIP. Ke stávajícímu sedmipodlažnímu pavilonu dětského oddělení, interny, gynekologie a porodnice – takzvanému DIGP – přibyde pětipodlažní budova vnitřně propojená se stávajícím objektem.

Výsledkem bude spojení požadované funkce urgentní péče v jeden homogenní celek, který bude schopný pokrýt zvýšené nároky na poskytovanou péči při zachování jejího rozsahu s optimálním využitím personální kapacity. Sjednocení příjmu a nutného ambulantního ošetření pacientů na jednom místě umožní zrychlení stanovení diagnózy, a tím i optimální poskytnutí zdravotní péče. Centralizací operačních sálů ve stavebně rozšířených prostorech víceúčelového pavilonu vzroste produktivita poskytované péče,“ informoval náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09).

Celkové náklady na modernizaci jsou 413 milionů korun bez DPH. Z toho 310 milionů spadá na stavbu a 103 milionů na nákup technologií. Náklady by měla pokrýt z 80 % dotace Ministerstva zdravotnictví ČR, 20 % částky pokryje krajský rozpočet.

Modernizace rychnovské nemocnice se uskuteční na základě Usnesení vlády č. 469 z 21. 6. 2017 a na základě memoranda o spolupráci mezi společností Škoda Auto, vládou České republiky a Královéhradeckým krajem ze dne 23. 3. 2015.

Rychnovská nemocnice zajišťuje zdravotnickou péči pro spádovou oblast s minimálně 80 tisíci obyvateli. Spadá sem oblast Orlických hor a také průmyslová zóna Solnice-Kvasiny, kam dojíždí za prací na 12 tisíc lidí.

Dan Lechmann

Zdroj: Královéhradecký kraj

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Aleš Cabicar

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme