× Pohněme s tím. Společně!

Nemocnice Královéhradeckého kraje rozšířily opatření proti šíření koronaviru

10. 3. 2020

V souvislosti s výskytem onemocnění Covid-19 v Královéh­radeckém kraji přistupují všechny krajské nemocnice k rozšíření zákazu návštěv, který platil na vybranných odděleních, na plošný zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Porodnice nadále vítají přítomnost otců u porodu (pokud nevykazují známky respiračního onemocnění), na oddělení šestinedělí už ale návštěvy chodit nesmějí. Pro občany, kteří mají dotazy týkající se koronaviru, vyčlenily nemocnice telefonní linky, v areálech také již plně fungují tzv. izolované čekárny, které mají eliminovat kontakt nakažených osob s personálem a dalšími pacienty.

V uplynulých dnech zaznamenaly nemocnice několik kontaktů s lidmi, kteří měli obavy z možné nákazy koronavirem. Několik pacientů se na naše zařízení obrátilo telefonicky, dva přišli během uplynulého víkendu do nemocnice a byli navedeni do vyčleněných izolovaných prostor.

Prosíme občany, pokud mají podezření na nákazu koronavirem (příznaky a pobyt v zasažené oblasti), nechoďte do zdravotnického zařízení, ale telefonicky kontaktujte linku 112, příp. linky našich nemocnic zveřejněné na webových stránkách, Krajskou hygienickou stanici, či Kliniku infekčních nemocí FN HK.

Kontaktní izolované prostory v nemocnicích slouží pro pacienty, kteří v rozporu s doporučeným postupem dorazí do nemocnice osobně. Nemocnice Trutnov a Nemocnice Náchod, Broumov a Rychnov pořídily pro tyto účely stavební buňky, které vybavily potřebným materiálem a informacemi. Nemocnice Jičín a Dvůr Králové nad Labem vyčlenily stávající vhodné prostory. Pacient se z této čekárny může telefonicky spojit s personálem nemocnice, který se obrátí na epidemiologa a bude se dále řídit jeho doporučením. Poté, co pacient místnost opustí, budou tyto prostory kompletně vyčištěny desinfekcí.

Všechny potřebné informace a doporučené postupy jsou k dispozici na webových stránkách zdravotnického holdingu (www.zhkhk.cz) a také na stránkách jednotlivých nemocnic.

„K běžným pracovním povinnostem managementu krajského zdravotnictví a zdravotníků přibylo mnoho úkolů spojených se zvládnutím současné epidemiologické situace. Všichni se snažíme nic nepodcenit a udělat vše pro ochranu našich zdravotníků a pacientů,“ řekl k současným opatřením Ing. Aleš Cabicar (TOP 09), náměstek hejtmana pro zdravotnictví, kterého doplnila předsedkyně představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Ing. Ivana Urešová: „Dalším z řady opatření, které děláme pro ochranu našeho personálu je například přísun vitamínů a preventivních léků podporujících imunitu. Zdraví našich lidí je pro chod nemocnic zcela zásadní.“

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje soustředí a distribuuje veškeré důležité informace týkající se možné nákazy způsobené virem koronaviru mezi všechny krajské nemocnice. Zejména jde o pak o pokyny Ministerstva zdravotnictví ČR a hejtmana Královéhradeckého kraje. V souladu s doporučením Ministerstva zdravotnictví ČR jsou krajské nemocnice zásobeny ochrannými pomůckami na dva měsíce běžného provozu a holding očekává do konce tohoto týdne dodávku ochranných pracovních pomůcek, kterou organizuje přímo Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Lucie Chytilová

Zdroj: Zdravotnický holding KHK

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Aleš Cabicar

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme