Medici mohou žádat o stipendium do začátku června, nadační fond jim vyplatí téměř šest milionů

Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje pro akademický rok 2019/2020 vyhlásil stipendia pro studenty 6. ročníků lékařských fakult ve studijním programu všeobecné lékařství, kteří mají zájem v budoucnu pracovat pro poskytovatele zdravotních služeb na území Královéhradeckého kraje. Žádostí lze podávat do 5. června, na vyplacení stipendií má fond připraveno 5,6 milionu korun.

25. 5. 2020

„Pomocí stipendií se nám daří postupně stabilizovat nedostatek lékařů v kraji. Takto se nám už podařilo získat přes sto mladých lékařů. Krajské zdravotnictví je na špičkové úrovni a naše nemocnice postupně modernizujeme a zlepšujeme nejen pro pacienty, ale také pro lékařský i nelékařský personál,“ sdělil náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09).

Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje vyplatí stipendium studentům, kteří po absolvování lékařské fakulty nastoupí do specializačního vzdělávání v některém ze 14 vybraných nejpotřebnějších oborů. Studenti se zavazují pracovat na akreditovaném pracovišti poskytovatele zdravotních služeb na území Královéhradeckého kraje ve zvoleném oboru po dobu stanovenou vyhlášeným stipendijním programem, a to 48 měsíců ode dne vzniku pracovního poměru podle uzavřené pracovní smlouvy nepřetržitě.

„Student šestého ročníku může získat stipendium ve výši 150 tisíc korun, pokud bude po dokončení studia zařazen do specializačního vzdělávání v oborech: vnitřní lékařství, pediatrie, anesteziologie a intenzivní medicína, gynekologie a porodnictví a radiologie a zobrazovací metody. V těchto oborech potřebujeme nejvíce lékařů a věříme, že je touto cestou získáme,“ uvedl Aleš Cabicar (TOP 09).

Částku 100 tisíc korun vyplatí zdravotnický nadační fond medikovi, který bude po dokončení studia zařazen do specializačního vzdělávání v oborech: psychiatrie, neurologie, radiační či klinická onkologie, chirurgie, pneumologie a ftizeologie, geriatrie, kardiologie a klinická biochemie.

Student 6. ročníků může podat jednu žádost o stipendium nejpozději do 5. června 2020 na adresu: Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje, Pivovarské náměstí 1245, 500 03 Hradec Králové (podatelna Krajského úřadu Královéhradeckého kraje). Zalepená obálka žádosti bude viditelně označená nápisem „Stipendium“.

Lukáš Vaníček

Zdroj: Královéhradecký kraj

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme