Bourání v jičínské nemocnici začne za rok. Vznikne nový pavilon

Oblastní nemocnice v Jičíně bude mít za půl miliardy korun nový multifunkční pavilon s odděleními pro pacienty z dialýzy, onkologie a interny. Vznikne na místě zchátralé a uzavřené bývalé interny. V pavilonu budou i laboratoře a magnetická rezonance. Krajští zastupitelé schválili financování stavby. Stavba, kterou kraj chystá několik let, již má stavební povolení.

11. 9. 2018

"Pro jičínskou nemocnici je to velmi významná akce, která ji posune o 20 let dopředu," řekl náměstek hejtmana Aleš Cabicar (TOP 09) odpovědný za zdravotnictví. S demolicí a s přeložením inženýrských sítí by stavbaři mohli začít na podzim příštího roku a na jaře roku 2020 zahájit samotnou výstavbu. Do roku 2021 by mělo být proinvestováno asi 525 milionů korun.

V podzemním podlaží nového objektu budou sklady, strojovny, šatny, magnetická rezonance a laboratoře. V prvním nadzemním podlaží bude vstup, transfúzní stanice, hematologie, odběrový úsek a interní ambulance a poradny. V celém druhém patře projekt počítá s Centrem klinických laboratoří a ve třetím s hemodialýzou. Stacionář onkologie a technické místnosti budou ve větší části čtvrtého nadzemního podlaží. V pátém patře, tedy v podstřešních prostorech, budou strojovny vzduchotechniky.

Před zahájením demolice a výstavby nového pavilonu kraj zrekonstruuje vjezd do areálu nemocnice a objekt lékárny. "S touto investicí za více než 20 milionů chceme začít příští rok na jaře, aby bylo hotovo do plánované demolice pavilonu bývalé interny," doplnil náměstek Aleš Cabicar.

Nejvýše přípustnou cenu veřejné zakázky na rekonstrukci vjezdu kraj stanovil na 25,6 milionu korun bez DPH. Původně předpokládal, že stavební práce začnou ještě letos. Kraji se ale dosud nepodařilo sehnat stavební firmu, výběrové řízení zopakuje na podzim. Firma bude mít 12 měsíců na obnovu vjezdu.

Současnou největší investicí kraje ve zdravotnictví je přestavba Oblastní nemocnice v Náchodě za 1,344 miliardy korun bez DPH zahájená v dubnu. Staví se za plného provozu nemocnice. Hotovo by mělo být v polovině roku 2020.

Sylvie Velčovská

Zdroj: ČTK

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme