Náchodská nemocnice staví nové ambulantní prostory. Pacientům zde zvýší komfort

25. 4. 2018

V areálu Oblastní nemocnice Náchod v současné době běží kromě projektu modernizace také další velká investice. Ambulantní provoz rehabilitace se totiž již koncem léta přestěhuje z horního areálu do dolního, do těsné blízkosti lůžkové části. Od dubna se zde připravují prostory, které budou pacienti využívat nejen pro návštěvu ambulance, ale budou zde také cvičebny, vodoléčba nebo elektro a magnetoterapie.

Stavbu za téměř 17 milionů korun provádí Královéhradecký kraj jakožto zřizovatel nemocnice. Ten již vloni vybral původní objekt údržby jako vhodný prostor pro umístění ambulancí, protože se budova nachází hned vedle lůžkové rehabilitace, budovy H.

Hlavním důvodem této investice je dlouhodobý záměr sestěhovat postupně všechny provozy z horního areálu do toho dolního. V tomto případě bude navíc všechna péče o pacienty při rehabilitaci konečně na jednom místě. Lepší bude i samotný provoz oddělení – co se týká distribuce materiálu, pohybu pacientů i samotné práce zaměstnanců,“ uvádí důvody výstavby náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Aleš Cabicar.

V budově údržby dosud sídlil technický úsek nemocnice, který se přestěhoval do jiných prostor. „Nyní na stavbě probíhají čile bourací a hrubé práce. Celá budova bude rozšířena jak do šířky, tak do délky pomocí ocelové konstrukce, která bude opláštěna sendvičovými panely. Kompletní rekonstrukcí pak projdou stávající vnitřní rozvody kanalizace, vody a elektřiny a také dojde k instalaci nových rozvodů a jednotek vzduchotechniky. Hotovo by mělo být zhruba koncem srpna,“ doplňuje ke stavbě technický náměstek ON Náchod Miroslav Bůžek.

V nové budově vznikne elektroléčebné pracoviště na provozování magnetoterapie, ultrazvukové terapie, laserové terapie a elektroléčby proudem, dále pracoviště parafínové procedury a pracoviště fyzioterapie (dvě místnosti individuálních cviků a tělocvična). V ambulantních prostorách bude nová čekárna, vyšetřovna s místností pro infúze a sociální zázemí včetně šaten nutných pro provoz. V podzemním podlaží zůstanou prostory pro údržbu.

Rehabilitace se ale dočká i nových přístrojů. „Část vybavení zůstane stávající, částečně bude pořízeno i nové, a to jak z vlastních zdrojů nemocnice, tak i za pomoci dotací z projektu IROP. Zde se nám podařilo získat 15,5 milionu korun například na antigravitační trenažer chůze, motodlahy, galvanickou lázeň, vysokovýkonný terapeutický laser či přístrojovou lymfodrenáž,“ uvádí předsedkyně představenstva ON Náchod Ivana Urešová.

Dan Lechmann

Zdroj: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje

Štítky
Osobnosti: Aleš Cabicar
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme