Královéhradeckou TOP 09 dál povede Aleš Cabicar

Krajská TOP 09 si zvolila nové vedení. Stranu i nadále povede její současný předseda a náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar. V pátek o tom rozhodli delegáti sněmu, který se konal v obci Podkost. Místopředsedy krajské organizace byli zvoleni starosta obce Hřibojedy Miloš Dohnálek, učitel základní školy v Hradci Králové Jakub Sofka a místostarosta městyse Častolovice Miloš Tichý.

24. 6. 2019

„Děkuji za důvěru delegátů sněmu v mém znovuzvolení na předsedu krajské organizace TOP 09. V nadcházejícím období vyvineme maximální úsilí na přípravu krajských voleb a také senátních, které nás v příštím roce čekají, a ve kterých máme ambici postavit vlastní kandidáty. Navíc před sebou máme ještě hodně práce v rámci krajského zdravotnictví. Jsem velmi rád, že místopředseda TOP 09 a senátor za obvod Jičín Tomáš Czernin se rozhodl ucházet o post předsedy strany,“ uvedl nově zvolený předseda krajské organizace TOP 09 Královéhradecký kraj Aleš Cabicar.

V krajském předsednictvu dále usednou Lenka Hronovská, pracující v obchodním oddělení firmy Hronovský s.r.o., a starosta obce Staré Hrady Zdeněk Švorc.

„Věřím, že se delegátům podařilo sestavit silný tým vedení krajské TOPky, který dokáže navázat na dosažené výsledky vedení kraje, regionů i místních organizací. V tomto volebním období v rámci koalice se podílíme na vedení našeho kraje a získali jsme pro Aleše Cabicara post náměstka hejtmana pro zdravotnictví. Výsledky práce na úrovni místních a regionálních organizací, ale i v krajských komisích či výborech Zastupitelstva kraje jsou zásluhou našich členů v Královéhradeckém kraji. Krajské volby v příštím roce budou velkou výzvou. Zvolili jsme také odpovědné i zkušené kolegy, delegáty na celostátní sněm TOP 09, který zvolí na 2 roky nejvyšší vedení TOP 09. Kandidovat na předsedu TOP 09 bude osobnost nejen s velkými životními zkušenostmi, ale také s obrovským morálním kreditem - senátor Tomáš Czernin,“ řekl místopředseda krajské organizace Miloš Dohnálek.

V jednadvacetičlenném krajském výboru ještě usednou Oldřich Bittner, Jan Grulich, František Faměra, Libor Koldinský, Vít Kotrbáček, Walter Kurschatke, Josef Merta, Rostislav Petrák, Jiří Robinson Roup, František Staněk, Dominik Šípoš, Bob Šviha, Lukáš Teplý, Veronika Tomková, Petr Vošoust.

Sněm navštívil předseda strany a europoslanec Jiří Pospíšil, který naznačil vizi TOP 09 pro nadcházející období. O hodnotách TOP 09 hovořil předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.  Místopředseda TOP 09 a senátor Tomáš Czernin oznámil své rozhodnutí, že bude kandidovat na předsedu strany TOP 09: Chci zvýšit voličskou přitažlivost a politickou váhu TOP 09 jejím unikátním programem proevropské konzervativní strany. Chci se soustředit na zásadní priority České republiky. V době „postbabišovské“ budeme muset dohnat stagnaci ve všech oblastech modernizace a konkurenceschopnosti země, které vláda zanedbala.“

Promluvili i další významní hosté – starosta Sobotky Lubor Jenček, radní Sobotky Luboš Patka, místopředseda Liberálně ekologické strany Jan Balcar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar, krajský předseda hnutí STAN Josef Cogan, předseda TOP 09 Pardubického kraje Michal Pilař, člen krajského předsednictva TOP 09 Jihomoravského kraje Tomáš Ignác Fénix a generální sekretář TOP 09 Terezie Radoměřská.

Romana Matula

Krajská manažerka TOP 09 Královéhradecký kraj

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme