Votice příští rok otevřou biokoupaliště za 30 milionů korun

22. 10. 2019

Votice na Benešovsku budují poblíž rybníka Pilař biokoupaliště, na příští sezonu by mělo být připravené. Náklady jsou kolem 30 milionů korun bez DPH, na stavbu bude možné uplatnit odpočet daně z přidané hodnoty.

Do budoucna chce město areál rozšířit o volnočasové centrum s hřištěm pro plážový volejbal, posilovacími stroji, umělou divokou řekou a dalšími atrakcemi, řekl novinářům starosta Jiří Slavík (TOP 09). 
Vodu v nádrži mají čistit rostliny a řasy, chemické látky se do ní nebudou přidávat. Slavík poukázal na to, že přírodní koupaliště má nižší náklady na provoz a je vhodnější pro alergiky. 
"Předpokládáme, že ten areál se bude dál rozvíjet, koupaliště je základ. Máme tam další pozemky, mělo by tam být větší volnočasové centrum. Případně není problém tam udělat další nádrž, prostor tam na to je," 
uvedl starosta. 
Původně mělo být koupaliště otevřeno v letošní sezoně, výběrové řízení se ale protáhlo. Nyní se už však podle Slavíka staví naplno. 
"V tuto chvíli je prostavěno asi deset milionů korun, stavíme budovu se zázemím, dokončují se čisticí zóny a betonují se nádrže, které následně budou odizolovány, aby mohly příští rok na jaře fungovat," 
řekl starosta. 
V areálu vznikají tři propojené nádrže, největší je dlouhá přes 40 metrů a na šířku má více než 20 metrů. Na zimu se koupaliště nebude vypouštět a bude možné ho využívat jako ledovou plochu k bruslení. 
Město s 4500 obyvateli nemá koupaliště již desítky let. Přišlo o něj kvůli výstavbě přeložky silnice kolem města, nové pak už nevzniklo. Z průzkumů mezi veřejností podle Slavíka vyplynulo, že lidé by si koupaliště přáli. Část zastupitelů byla proti koupališti, domnívala se, že projekt je příliš nákladný. Někteří prosazovali výstavbu krytého bazénu. Jeho provoz by ale byl podle Slavíka pro město ekonomicky neúnosný. 
Nyní je podle starosty nejvhodnější doba na výstavbu, protože se městu ekonomicky daří a v uplynulých letech si na koupaliště ušetřilo. V minulém plánovacím období bylo na podobné akce možno čerpat peníze z Evropské unie, nyní už to ale možné není. 

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jiří Slavík

LeTOPisy TOP 09 Středočeského kraje

Letopis podzim 2016

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 STŘEDOČESKÝ KRAJ

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@stc.top09.cz
telefon: +420 775162891

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Natálie Červencl Tomková

natalie.tomkova@top09.cz

telefon: +420 775162891

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme