TOP 09: Žádný Czexit! Patříme do Evropy

Středočeský kraj, zdravé srdce Čech - volební program TOP 09 pro krajské volby ve Středočeském kraji

31. 8. 2016

TOP 09 ve středočeských krajských volbách představuje odpovědný volební program, který přináší jak řešení aktuálních krajských problémů, tak strategické pojetí vedení kraje. TOP 09 přichází s dlouhodobou vizí vedení kraje s názvem „Středočeský kraj, zdravé srdce Čech“. Rozvoj kraje musí stát na třech vyvážených základních pilířích: zdravý ekonomický rozvoj, zdravý růst životní úrovně obyvatel a zdravé prostředí pro život.

„Náš kraj bohužel nevzkvétá tak, jak by mohl. Nevyužívá dostatečně svého úžasného potenciálu. Nevyřešených problémů je hodně. Kraji především chybí dlouhodobá vize a kvalitní strategie pro řadu oblastí. Kraj jen přešlapuje na místě, pracuje v udržovacím módu. Středočeský kraj prostě potřebuje změnu. My tuto změnu nabízíme,“ říká Petr Tiso, kandidát na hejtmana.

„Ambicí TOP 09 není vymýšlet nové nevyzkoušené postupy. Naopak chceme využít zkušeností nejúspěšnějších evropských zemí. Zavedeme metropolitní integrovanou dopravu po vzoru Curychu. Vytvoříme plán oprav silnic po vzoru Německa. Zlepšíme přístup k internetu ve veřejném prostoru po vzoru Estonska. Budeme klást důraz na kvalitní vzdělávání po vzoru Finska,“ uvádí Jan Jakob, starosta města Roztoky a dvojka krajské kandidátky.

Středočeská TOP 09 chce ozdravit hospodaření kraje se zajištěním maximálních prostředků pro rozvoj kraje z fondů EU a odpovědný územní rozvoj. Dalšími prioritami středočeské TOP 09 jsou zlepšení stavu silnic, dostavba Pražského okruhu, urychlené dokončení funkčního propojení veřejné dopravy kraje s Prahou do jednoho celku. Důraz TOP 09 klade i na odpovědný rozvoj krajského zdravotnictví a školství. Mezi její priority patří i zdravé prostředí pro příjemný život lidí v kraji. TOP 09 je přesvědčena, že úspěšná budoucnost České republiky, tedy i Středočeského kraje bude v silné společné Evropě. Je proto zásadně proti tzv. Czexitu.

 „Jsme připraveni omezit živelnou výstavbu ve středních Čechách. Naším cílem je bydlení lidí v příjemném prostředí. Máme zkušený tým, který dokáže změnit Středočeský kraj a vytvořit z něj vysoce prosperující region, který bude atraktivním místem pro život. Své kvality naši kandidáti již prokázali ve vedení firem, nemocnic, škol, obcí a měst. Teď jsou připraveni udělat něco užitečného pro náš kraj,“ dodává Petr Tiso.

Celý volební program naleznete v příloze nebo ke stažení zde.

Natálie Červencl Tomková, krajská manažerka TOP 09 Středočeský kraj

V Praze, 31. 8. 2016

Kontakt pro novináře

Petr Tiso, 777 101 050, petr.tiso@top09.cz

Jan Jakob, 604 592 171, jan.jakob@top09.cz

Přílohy
PDF Volební program TOP 09 Středočeský kraj.pdf (411.3 kB)
Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme