Švenda: Kraj podpoří Děti Nagana a Zahrádkáře

16. 1. 2023
Radní doporučili schválení individuálních dotací pro dva filmové projekty, Děti Nagana a romantickou komedii Zahrádkáři. Celková výše individuálních dotací činí jeden milion korun. Finální rozhodnutí o přidělení individuální dotací náleží krajským zastupitelům.

Obě žádosti filmových projektů o individuální dotaci splnily kritéria schválená středočeským zastupitelstvem. Ta podrobněji vysvětluje radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda (TOP 09): „ Naším cílem je podpořit projekty s přínosem pro lokální ekonomiku a popularizaci regionu Středních Čech. Tato kritéria splnily oba dva filmové projekty, proto jsme doporučili schválení jejich žádostí o individuální dotaci, každý ve výši 500 tisíc korun. “

Celovečerní hraný film Děti Nagana je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které ovlivnily celé generace dětí. Natáčení probíhalo z významné části na území Středočeského kraje, přičemž komise hodnotící přínos pro Středočeský kraj ocenila zejména spolupráci s destinačním managementem a finanční přínos pro lokální podnikatele.

Malebná místa Kladna a Kladenska budou divákům představena v romantické komedii Zahrádkáři. Také pro tento film doporučili radní schválení poskytnutí individuální dotace ve výši 500 tisíc korun. „ Kladno a Kladensko si většina lidí spojuje jen s industriální výrobou, filmový příběh pomůže tento „mýtus“ vyvrátit a ukázat, že Kladensko nabízí mnoho krásného a zajímavého,“ uvádí radní Švenda s tím, že konečné schválení individuálních dotací je na krajském zastupitelstvu.

Převzato z: Zprávy Příbram

Štítky
Osobnosti: Václav Švenda
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme