Švenda: Aquapark je největším pomníkem zmaru příbramské radnice

19. 1. 2022
Měla to být největší investice města. Ambiciózní, nicméně proveditelný projekt za přiměřené peníze. Moderní zařízení určené pro naše občany a dílek do mozaiky naplňování vize Příbrami jako města kultury a sportu. Na radnici jsem na podzim 2018 zavíral dveře s projektem připraveným k realizaci. Současné vedení města jsem tehdy v rámci povolebních vyjednávání upozorňoval na nutnost projekt rychle dokončit. Po téměř třech a půl letech jejich nekonečného váhání jsme se k prvnímu kopnutí nepřiblížili.


Velikost projektu zřejmě současné vedení města děsí. Proto zvolili zajímavou taktiku. Cena sice zůstala, ale projekt se scvrkává. Teď už jsme na mínus jedné třetině. Ještě jedno období u moci a kolegové budou stříhat pásku u nafukovacího bazénku.


Není lehké sledovat, jak vám cizí neschopnost potápí projekt, nad kterým jste strávili řadu intenzivních měsíců. S bývalým starostou Vařekou jsme sdíleli vizi i odhodlání. Společně s příbramskou veřejností jsme transparentně připravili dobrý projekt a zajistili pro něj stavební povolení, které nabylo právní moci již 11. července 2018. Podle našeho poměrně konzervativního harmonogramu mohl aquapark již rok fungovat. Nové radnici stačilo přijít, kopnout, nechat se vyfotit a připsat si zásluhy. Zřejmě chyběla odvaha i důvěra ve vlastní schopnosti takto rozsáhlou investiční akci dotáhnout.


Není to jediný ztroskotaný projekt. Rozhodně je ale nejvíc vidět. Zchátralý aquapark je pomníkem zmaru a bezradnosti současného vedení města. Za aktuální situace už realizaci projektu nepodporuji a vedení doporučuji, aby raději setrvalo ve své odhodlané nečinnosti. Zpackaný aquapark se přece jen napravuje hůř než zpackané sloupky v Pražské ulici.

Václav Švenda, příbramský zastupitel a krajský radní

Štítky
Osobnosti: Václav Švenda
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme