Rada Česko-německého diskusního fóra zasedala v Praze poprvé v novém složení

1. 6. 2015

Pod předsednictvím spolkového ministra zemědělství Christiana Schmidta a bývalého místopředsedy Evropského parlamentu Libora Roučka se hovořilo o přípravách výroční konference zaměřené na „Vztah náboženství a státu v Německu a ČR“.

Konference se uskuteční 24. října 2015 v Kostnici. Koncipována je tak, aby vycházela z historie, zároveň se však bude mluvit o aktuálních ožehavých otázkách. V rámci bloku, který bude věnován „Společenskému významu a vnímání náboženství v dnešní ČR a Německu“, budou účastníci diskutovat kupříkladu o hnutí „Pegida“ či platformě „Islám v ČR nechceme“.

Členy nově složené Rady Česko-německého diskusního fóra se opět stala řada významných osobností z oblasti politiky, občanské společnosti, vědy či hospodářství. Její čtvrteční zasedání se kromě výroční konference věnovalo také aktuálním otázkám česko-německých vztahů, včetně plánovaného strategického dialogu. Tématem setkání byla i činnost jednotlivých pracovních skupin. ČlenkoU Rady se stala i poslankyně za TOP 09 Nina Nováková. 

Česko - německé diskusní fórum

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme