Jakob: Roztoky u Prahy připravují rozšíření kapacity školek

7. 11. 2016

Obec Roztoky u Prahy plánuje zvýšení kapacity školek, ve kterých jim dlouhodobě chybí místa pro děti. Celkem tři nové třídy mají být příští září otevřené v centru města, kde radnice chystá rozšíření školky v Palackého ulici a využití soukromých prostor poblíž knihovny. Kapacita školek tak vzroste o 65 až 75 dětí. V pondělí to řekl starosta Roztok Jan Jakob (TOP 09).

"Rozšíření školky v Palackého ulici bude stát asi šest milionů korun, dvě třídy v budově u knihovny, která patří soukromému majiteli, si bude město dlouhodobě pronajímat. Radnice počítá s nakoupením vybavení. „Stavební úpravy bude platit majitel objektu," uvedl starosta.

Radnice zažádá o dotace 
V budoucnu by měla podle plánu radnice vzniknout školka i v historické vile v Tichém Údolí. Projekt na její přebudování připravuje architekt Tomáš Šantavý, podle jehož návrhu byl už dříve opraven například roztocký zámek.
Dokumentace ke stavbě má být hotová přibližně na konci roku, poté radnice zažádá o dotace. Cena za opravu památkově chráněné budovy bude známá až po dokončení projektu.
Počet obyvatel Roztok se zvýšil 
Prostory ve vile by měly začít sloužit dětem přibližně do dvou let. Vedle školky zde budou i prostory pro činnost a setkávání různých spolků a podobně.
Počet obyvatel Roztok se v posledních 15 letech zvýšil zhruba o třetinu na více než 8000. Kapacita roztockých školek je kolem 300 dětí, desítky míst ale chybí.

ČTK

Zdroj: prazsky.denik.cz; Rubrika/pořad: Z regionu

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme