× Pojďte do toho s námi.

Jakob: Peníze není třeba bez rozmyslu “rozfofrovat”

20. 9. 2019

Předseda krajské organizace a krajský zastupitel na otázku, jak nejlépe využít přebytek krajského rozpočtu:

Jsem toho názoru, že není nutné rozpočet vždy beze zbytku vyčerpat. Pokud jsme uskutečnili všechny plánované projekty a zvládli jsme zároveň i něco ušetřit, viděl bych to spíše jako dobrou zprávu pro nadcházející období, než jako motivaci teď přebytek bez rozmyslu “rozfofrovat”. Nápadů bychom jistě dokázali vymyslet bezpočet, ale cesta od myšlenky k promyšlené realizaci vyžaduje čas. Horečné hledání, kam zbylé peníze napumpovat, bych tak viděl skoro jako plýtvání. Podle mého názoru se máme zachovat odpovědně a přebytek použít na chystané projekty v rámci rozpočtu na další rok. 

Samozřejmě jsou případy, kdy jsou investice bez odkladu zapotřebí. Mám na mysli především opravy silnic 2. a 3. třídy. Tam je deficit takový, že žádná investovaná koruna nebude utracená zbytečně, protože bychom k opravám dříve nebo později přistoupit museli. Krajská správa a údržba silnic má jistě k dispozici seznam komunikací, které opravy potřebují nejdříve.

Další resort, kde akutně schází finance, je školství. Střední školy sotva vystačí se základními provozními prostředky a kraj jim tak může pomoci s bezokladnými drobnými opravami. Potřeba  větších oprav převyšuje možnosti rozpočtu a bylo by ideální posílit tuto kapitolu na další rok. 

Dále bych mohl vyjmenovat sociální služby a zdravotnictví, ale právě proto, že projekty je třeba připravit a soutěžit, vidím jako lepší řešení přebytek v současné době plně nevyužít a čerpat jej v budoucnu. 

HYDE PARK MAGAZÍNU STŘEDOČECH

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jan Jakob

LeTOPisy TOP 09 Středočeského kraje

Letopis podzim 2016

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme