TOP 09 Příbram k volbě kontrolního výboru.

17. 12. 2018

Město Příbram si dnes volilo svého předsedu kontrolního výboru. TOP 09 jako nejsilnější strana opozice navrhovala lídra kandidátky TOP 09 a bývalého místostarostu Václava Švendu. Ten zároveň podal návrh na změnu poměru sil v tomto orgánu. Zastupitelstvo vedené starostou za ANO upřednostnilo zastupitelku z KSČM, která ve volbách skončila za TOP 09 s o polovinu slabším výsledkem. 

První řádné zastupitelstvo města stanovené na 17. 12. v úvodu hlasovalo o zřízení kontrolního výboru a jeho osazení. Bývalý místostarosta Švenda poukázal na fakt, že v souladu s politickou kulturou i zvyklostmi náleží většina v kontrolním výboru opozici a jeho předsednictví nejsilnější opoziční straně a jedině tak může správně vykonávat svoji činnost - dozor nad řádným a poctivým vedením města. “Návrh Rady města byl v rozporu s touto zvyklostí, proto jsem podal protinávrh, který respektuje nejen politické zvyklosti, ale rovněž výsledky voleb. Jsem rád, že můj návrh byl jednomyslně přijat. ANO tak bude mít ve výboru pouze jedno místo,” doplňuje Švenda. 

Václav Švenda byl následně nominován do čela tohoto výboru. Ke své nominaci uvedl:  “TOP 09 je vůdčí silou opozice, přes 15 % příbramských občanů nás ve volbách delegovalo, abychom hájili zájmy města. Povolební vývoj nám nedovolil s čistým svědomím vstoupit do “avantgardního experimentu”, který dle mého názoru přináší určitá rizika pro udržení směřování města, ale i důležité projekty, které jsme v minulém volebním období s panem starostou započali. I proto jsem se rozhodl usilovat o funkci předsedy kontrolního výboru. Kvalifikací pro tuto funkci je mi osm let práce v zastupitelstvu a detailní znalost chodu města i všech klíčových projektů.”

Současná koalice pod vedením starosty Jindřicha Vařeky (ANO) do čela tohoto výboru dosadila Jiřinu Humlovou, zastupitelku za KSČM, která získala ve volbách necelých 7 %. “Doufal jsem, že pan starosta dodrží svá slova o nepolitikaření a bude se rozhodovat především na základě výsledků voleb, kompetencí i morálních kvalit jednotlivých kandidátů. Pokud by současné vedení umožnilo kompetentní kontrolu, rozptýlilo by tím alespoň částečně naše obavy. Bohužel se tak nestalo,” komentuje výsledek Švenda. 

Štítky
Osobnosti: Václav Švenda
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme