TOP 09 Příbram: Chceme vyvážené rozložení sil na radnici

20. 5. 2019

Po zhruba půl roce Příbram mění populárního starostu, který získal pro hnutí ANO přesvědčivé, ne však většinové, vítězství. Nemění se však rozložení sil v exekutivních postech. I pod vedením Jana Konvalinky ANO opět uchopilo všechny rozhodovací pravomoce, nehledě na výsledky voleb obsadilo 5 ze 7 mandátů v Radě a oba posty místostarostů.

TOP 09 Příbram svými hlasy poskytla podporu Jindřichu Vařekovi, jakožto vítězi voleb, zároveň však  již od úvodního představení tzv. jednobarevné duhy upozorňovala na nerovnoměrné rozložení sil ve vedení města: “Před necelým půl rokem, jsme svými hlasy podpořili Jindřicha Vařeku a to nejen proto, že jsme ho považovali za dobrého starostu, ale také jsme jej ctili jako vítěze voleb. Již tehdy jsme však nesouhlasili se způsobem uchopení moci hnutím ANO připomínající spíše již v praxi neosvědčenou vládu jedné strany, než prezentovanou snahu o odpolitizovanou vládu odborníků a spolupráci všech zastupitelů při rozhodování,” vysvětluje Václav Švenda, proč nového starostu nepodpořil.   

Novým starostou byl zvolen Jan Konvalinka, přičemž rozložení sil zůstalo nezměněné. “ANO si v Příbrami opět přisvojilo veškerou moc - většinu v Radě a oba posty místostarostů. Toto rozložení sil ani zdaleka neodpovídá výsledkům voleb ani demokratické praxi a je velmi smutné, že to kolegové z ODS a Příbramáků pro Příbram v roli bezvýznamného komparzu umožňují,” komentuje Švenda a zároveň zdůrazňuje, že výchozí situace pro obsazení pozic ve vedení města byla tentokrát odlišná: “ANO získalo svůj volební výsledek především díky osobnosti bývalého starosty. Jsme přesvědčeni o tom, že jakýkoliv jiný kandidát z hnutí ANO by takto silný mandát od voličů nezískal.” 

I přes zmíněné výhrady však TOP 09 Příbram nabízí spolupráci na klíčových projektech Příbrami: “Naše město čeká největší investice v novodobé historii, musíme řešit kritickou situaci našeho parkování a další projekty jsou v různé fázi rozpracování. TOP 09 je připravena být konstruktivní opozicí, spolupracovat s vedením města a podporovat návrhy, které budou ve prospěch občanů a v souladu s našimi hodnotami a programem.” uzavírá Švenda.

václav švenda

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Václav Švenda

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 STŘEDOČESKÝ KRAJ

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@stc.top09.cz
telefon: +420 775162891

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Markéta Pečenková

Marketa.Pecenkova@top09.cz

telefon: +420 733211402

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme