Švenda: Přeji si prosperující Příbram s obyvateli hrdými na své město

1. 8. 2018

Když jsme před čtyřmi lety nastupovali do vedení města, vládla zde blbá nálada. Město špatně hospodařilo, neuvážlivě rozprodávalo majetek a nebylo ochotné komunikovat s občany a řešit jejich problémy. I z hlediska kultury byla Příbram poměrně mrtvým městem. Ročně se odsud stěhovalo na tři stovky lidí, což se v třicetitisícovém městě výrazně projeví. Právě tento tristní stav mě do politiky přivedl. 

Do voleb jsme tehdy šli s heslem “Hrát podle pravidel”, protože jsme velmi vážně pociťovali, že bez poctivého aktivního přístupu a větší otevřenosti radnice bude Příbram stále mrtvým městem a lidem se tu zkrátka nebude žít dobře. 

Za čtyři roky naší koaliční spolupráce jsme z tohoto směru poctivé politiky neuhnuli. Společnými silami se nám podařilo Příbram rozhýbat. Zprůhlednili jsme hospodaření města, peníze do sportu a kultury se začaly rozdělovat spravedlivěji. Pustili jsme se také do boje proti hazardu, kde zatím prohráváme, ale rozhodně se nevzdáváme. Podporujeme řadu kulturních událostí, některé tradiční a některé nové, začali jsme s plánováním nového akvaparku a odstartovali  hlavní fázi rozsáhlého projektu Zelené páteře, abychom Příbramanům vytvořili město, kde budou chtít zůstávat. A skutečně, odliv obyvatel se ze stovek snížil na pouhých několik desítek a dále ustává.

Naše Příbram je město, kde se investuje a nerozkrádá. Město, kde ulice žijí kulturou a ne hazardem. Město, které se hýbe sportem a ne korupčními kauzami. Věřím, že i v Příbrami se dá politika dělat slušně a poctivě a s touto vizí kandiduji na starostu. Postavím se za vás. 

václav švenda

Štítky
Osobnosti: Václav Švenda