Středočeskou TOP 09 povede do Sněmovny Langšádlová

26. 2. 2021

Středočeská TOP 09 již zvolila své reprezentanty pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. Jedničkou TOP 09 bude poslankyně Helena Langšádlová, dvojkou roztocký starosta a poslanec Jan Jakob. První trojlístek kandidátů za TOP 09 doplní starosta Votic Jiří Slavík. 

“Naši zemi ohrožuje vlastní vláda. Svým chaotickým jednáním v krizové době. Svou vstřícností k zemím, kde jsou svoboda, demokracie a lidská práva sprostými slovy. Svým amorálním populismem. Je nejvyšší čas dát Česko dohromady. Navrátit se k havlovské demokracii. Zavřít Rusku a Číně dveře do Dukovan a k dalším strategických projektům. Pracovat pro občany a ne jim krást budoucnost. Mít svědomí,” říká Helena Langšádlová. 

Jako druhý bude středočeskou TOP 09 reprezentovat roztocký starosta a poslanec Jan Jakob: “Jako starosta jsem zvyklý jednat odpovědně a mít na paměti zájmy našich občanů. Naopak Vláda hazarduje s budoucností i lidskými životy. Absolutní neschopnost a chaos. SPOLU je jasná alternativa pro všechny, kteří chtějí zkušený tým pro zvládnutí krize a nastartování ekonomiky,” říká.

Třetím mužem TOP 09 je Jiří Slavík, který je již čtvrtým obdobím starostou města Votice na Benešovsku.  Do širšího povědomí se dostal, když jako první starosta v republice zasáhl v případě týrání koní a vytvořil tak pro ostatní starosty precedens. “Na kandidátce zastupuji středočeské pohraničí s jeho specifickými problémy. Dopravní špunt, nedostatek pitné vody, zastaralé budovy škol. Jako starosta vím, že je třeba se k těmto výzvám stavit odvážně a odpovědně. Rozčiluje mě, když se věci nedělají pořádně - pak místo řešení přichází totální kolaps,” uvádí Slavík.

Kandidáti za TOP 09 jsou: 

  1. Helena Langšádlová - poslankyně
  2. Jan Jakob - starosta Roztok, poslanec
  3. Jiří Slavík - starosta Votice
  4. Tomáš Klinecký - advokát, místostarosta Českého Brodu
  5. Marek Školoud - jednatel textilní společnosti, příbramský zastupitel
  6. Lenka Kotková - spoluzakladatelka soukromých základních škol
  7. Jana Havelková - projektová manažerka, zasupitelka Kostelce nad Černými lesy
  8. Petr Soudek - vědecký pracovník, VŠ pedagog, zastupitel Kladna
  9. Oskar Blažek - student práv, zaměstnanec v advokátní kanceláři

markéta pečenková, krajská manažerka TOP 09

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme