Sněm TOP 09 přinesl Středočechům úspěch.

29. 11. 2017

Celostátní sněm TOP 09, který proběhl tento víkend v pražském hotelu Don Giovanni, skončil řadou úspěchů pro delegáty Středočeského kraje. Nejsilnější mandát místopředsedy získal s celkem 93 % všech hlasů senátor Tomáš Czernin. Velmi silný mandát do výkonného výboru strany udělili delegáti krajskému předsedovi Janu Jakobovi a krajskému zastupiteli Petru Tisovi. Do smírčí komise pak byla zvolena Michaela Bartošková z regionu Kutná Hora.  

Kromě Jiřího Pospíšila jako předsedy si strana o víkendu volila zbrusu nové vedení. Ze zástupců Středočeského kraje dosáhl největšího úspěchu senátor Tomáš Czernin. Již v 1. kole byl zvolen místopředsedou strany. Obdržel 165 hlasů, tedy důvěru do něj vložilo 93 % všech přítomných. Podporu spolustraníků si mimo jiné vysloužil svým působivým vítězstvím v loňských senátních volbách, kdy s takřka 60 % porazil oponenta z ANO. V senátních volbách se mi podařilo porazit kandidáta ANO, proto vím, jde to. V každé společnosti je zlo, které čeká na svou šanci, a volby k tomu daly příležitost. Bahno, které se nám lepí na holínky, činí naše kroky stále kratšími. Ale nedává nám právo zastavit,motivoval Czernin své stranické kolegy k další práci. 

I při volbě výkonného výboru se Středočeši pyšnili nejsilnějším z udělených mandátů. Starosta Roztok a krajský zastupitel Jan Jakob získal 84,4 %. „Takto silné podpory kolegů si velmi vážím, je to pro mě motivace k další práci. Velmi se těším na spolupráci s nově zvoleným vedením strany v čele s panem Pospíšilem, v jehož proslovu mě zaujalo několik postřehů. Například na první pohled jasná konstatovaní: bez politických stran nemůže být demokracie, stát se má řídit jako stát, nelze ho řídit jako firmu. V dnešní době to ale bohužel nejsou samozřejmosti,“ vyjadřuje Jakob naděje do budoucna. Druhým zvoleným Středočechem je rovněž krajský zastupitel a manažer nemocnice Petr Tiso, jehož kolegové obdařili více jak 65% důvěrou. 

Velmi silné podpoře se těší i zvolená Středočeška Michaela Bartošková, která byla téměř 89 % zvolena jako členka smírčí komise, která řeší případné nejasnosti vyplývající z vnitrostranického hlasování strany: “Často tam, kde končí text normy, začíná problém. Proto je potřeba nejen číst strohé texty směrnic, ale i naslouchat a používat zdravý rozum,uzavírá úspěšně zvolená kandidátka.

Natálie Tomková, manažerka TOP 09 Středočeský kraj

Kontakty: 

Jan Jakob, 604 592 171, jan.jakob@top09.cz / Tomáš Czernin, 257 073 128, tomas.czernin@top09.cz / Natálie Tomková, 775 162 891, natalie.tomkova@top09.cz 

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme