Odmítáme poskytnout dotaci 10 milionů na sraz motorkářů

5. 12. 2017

Zastupitelstvo středočeského kraje čeká rozhodnutí týkající se budoucích rozpočtových výdajů. Plénum oslovili zástupci Harley-Davidson (zastoupení společností Klasik Moto, a.s.) s žádostí o desetimilionovou finanční podporu a argumentem, že akce potenciálně přinese velké zisky. Zastupitelé TOP 09 si kladou otázku, proč částku, která je ekvivalentem ročních nákladů menší školy, poskytnout na oslavu firmy, která jen za poslední čtvrtletí dosáhla zisku 1,5 miliardy Kč.

Krajští zastupitelé TOP 09 obdrželi před jednáním výzvu od Radky Klímové, starostky Černuc, která společně s mnoha dalšími představiteli samospráv apeluje na zastupitele, aby nepodpořili finanční podporu 10 milionů Kč na oslavu 115. výroční vzniku značky Harley-Davidson, kterou navíc bude hostit holešovické Výstaviště v Praze a středními Čechami tak motorkáři pouze projedou.

“Evidentně je této akci dávána velká priorita, vzhledem k poskytnutému prostoru snad i většímu, než projednání celkového rozpočtu kraje pro příští rok. Našim úkolem není sponzorovat komerční akce. Pozastavujeme se nad tím, proč dotovat v zásadě průjezdní akci, která navíc bude muset překonat úskalí našich středočeských silnic, kterým by možná podobná částka slušela více,” přibližuje situaci krajský předseda Jan Jakob.

Návrhy na využití obdobné částky přitom, s daleko menším zájmem ze strany krajské koalice, přicházejí i přímo ze středočeských měst a obcí. “Dotovat z rozpočtu kraje privátní ziskové akce samozřejmě odmítáme. Kraj má jiné úkoly. Mnohem více by města a obce ocenily krajskou podporu drobnějších projektů, ať už kulturních, či sportovních. Apeluje na nás s tímto názorem 134 starostů a 131 místostarostů Středočeského kraje. Každý z nich má smysluplnější plán, jak by tuto částku využil ve svém městě nebo obci mnohem užitečněji - skutečně ve prospěch občanů, zejména dětí,” vyjadřuje svůj postoj krajský zastupitel, lékař a manažer nemocnice Petr Tiso. 

Natálie Tomková, manažerka TOP 09 Středočeský kraj

Kontakty:
Natálie Tomková, natalie.tomkova@top09.cz, 775 162 891
Jan Jakob, jan.jakob@top09.cz, 604 592 171
Petr Tiso, petr.tiso@top09.cz, 777 101 050 

Štítky
Osobnosti: Jan Jakob, Petr Tiso
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme