MUDr. Jiří Besser se stal dvojkou na kandidátce TOP 09 ve Středočeském kraji

12. 10. 2009

Kandidátem číslo dva za TOP 09 pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky ve Středočeském kraji bude starosta Berouna MUDr. Jiří Besser. Stávající kandidát číslo dva starosta Dolních Břežan Věslav Michalik se rozhodl odstoupit z kandidátky, aby se mohl veškerou svou pracovní kapacitou věnovat projektu evropské vědecké infrastruktury (ELI - extreme light infrastructure), konkrétně vybudování evropského střediska laserového výzkumu.

„Prvního října rozhodl Mezinárodní řídící výbor projektu ELI o jeho umístění v České republice. Akademie věd ČR již dříve vytipovala jako nejvhodnější místo obec Dolní Břežany, kde jsem starostou. Rozhodnutí mezinárodního řídícího výboru je mimořádnou výzvou a současně závazkem, a proto všechny své síly budu věnovat pouze tomuto projektu. Požádal jsem tedy přípravný výbor TOP 09 i vedení hnutí Starostové a nezávislí o pochopení a stažení mého jména z kandidátky," uvedl starosta Dolních Břežan Věslav Michalik.

Na uvolněné místo navrhlo hnutí Starostové a nezávislí starostu města Berouna MUDr. Jiřího Bessera. „Motivy pana Michalika plně chápu. Pro Českou republiku i Dolní Břežany je to obrovská příležitost. Jsem přesvědčen, že nabízíme TOP 09 neméně kvalitního kandidáta," uvedl předseda hnutí Starostů a nezávislých Petr Gazdík, starosta Suché Lozi. TOP 09 tento návrh přijímá jako mimořádně kvalitní personální i programovou posilu a přípravný výbor návrh jednomyslně schválil.

za přípravný výbor TOP 09
Miroslav Kalousek

V Praze dne 12. 10. 2009