Konference v Berlíně představila vizi mladých politiků pro Evropu. 
Českou republiku reprezentoval Vojtěch Vais.

16. 4. 2019

Ve čtvrtek 11. dubna proběhla v Berlíně pod patronací Hertie School of Governance mezinárodní konference mladých politiků. Ta si kladla za cíl formulovat vize pro mladou generaci. Mezi nejstěžejnější témata patřila otázka životního prostředí a změny klimatu, panelisté se také shodli na nutnosti formulovat a podporovat “evropskou identitu”. Českou republiku zde reprezentoval Vojtěch Vais (TOP 09). 

Mladí politici napříč evropskými státy se ve čtvrtek sešli u debatního stolu v Berlíně a za přítomnosti více jak 60 hostů a zástupců evropských ambasád diskutovali nad klíčovými výzvami pro mladou generaci. Za Českou republiku zde vystoupil Vojtěch Vais, zastupitel Kosmonos a kandidát do Evropského parlamentu za STAN a TOP 09.  “Debata v Berlíně mě překvapila vysokým zájmem veřejnosti i tématy, které si samo publikum zvolilo za stěžejní. Na základě české zkušenosti jsem si udělal přípravu na bezpečnost a migrační krizi, tady ale diváci z 90 % označili jako nejdůležitější ochranu ne hranic, ale životního prostředí,” upozorňuje mladý kandidát na rozdíly klíčových volebních témat.

Nejvíce otázek k České republice pak směřovalo k standardně nízké volební účasti: “Musel jsem hodně vysvětlovat, proč Češi nechodí k volbám. Myslím, že naším problémem je zklamaní z politiky. Po revoluci v sobě lidé měli vysoká očekávání, ale změna systému i ekonomiky je dlouhý proces a většině se životní úroveň nezvedla tak, jak by si představovali. Teď  už nemají důvěru v politiky a ani chuť se o ně zajímat,” říká Vais.

Mimo zájem nezůstala ani otázka hlubší integrace až federace. Vojtěch Vais uvedl, že on sám je pro užší spolupráci, nicméně variantu federace nevidí jako v současné době jako reálnou, neboť postrádá širší podporu napříč evropskými parlamenty. “V prvé řadě je nutné si definovat, co je vlastně jádrem naší evropské identity a souběžně s tím pracovat na snížení rozdílů mezi jednotlivými regiony EU, ať už se bavíme o ekonomice, kvalitě života, životním prostředí nebo infrastruktuře. Na tom jsme se v závěru všichni shodli,” uzavírá Vais výsledky konference.

krajská kancelář TOP 09 Středočeský kraj

ŠTÍTKY

Volby:
2019 evropský parlament - 11. Vojtěch Vais

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 STŘEDOČESKÝ KRAJ

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@stc.top09.cz
telefon: +420 775162891

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Markéta Pečenková

Marketa.Pecenkova@top09.cz

telefon: +420 733211402

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme