Budoucnost D3. 
Ambiciózní projekt s náročnou logistikou, míní starosta Slavík.

18. 7. 2019

Předseda vlády společně s ministrem dopravy a ministrem životního prostředí pozvali přibližně desítku starostů obcí dotčenou výstavbou dálnice D3 a členy občanských spolků k diskusi o budoucnosti dálnice D3. Během čtyř let hodlají postavit a zprovoznit celý úsek ve Středočeském kraji. Starosta Votic Jiří Slavík (TOP 09) označil projekt za velmi logisticky náročný s celou řadou možných krizových bodů, nicméně jakoukoliv alternativu vidí jako oddálení řešení tíživé situace na jih od Olbramovic. 

Krátce po vzniklých problémech s obchvatem u Olbramovic se zástupci Vlády sešli se starosty dotčených obcí, aby společně diskutovali o další chystané dopravní stavbě na jihu středních Čech - dálnici D3. “Premiér se nám zavázal, že ‘2024 stavíme, 2028 jezdíme’. Jako starosta Votic v aktuálně zašpuntovaném Benešovsku té realizaci držím palce, ale vnímám, že je to ambiciózní projekt s náročnou logistikou. Pokud se to neudělá včas a pořádně, místo odšpuntování bude totální kolaps,” říká votický starosta Jiří Slavík (TOP 09). 

Jiří Slavík nicméně společnou poradu vítá, protože pomohla odhalit i několik nedostatků chystaného projektu: “Je dobře, že se ministři přišli poradit s námi obyčejnými starosty. Všichni máme na zřeteli zájmy našich městeček a přemýšlíme tak i nad detaily praktických dopadů. Sám jsem upozornil, že je potřeba myslet na přívody vody i pro obce, které nejsou přímo u plánované D3 a nebyly by tak napojeny na vodovod, který kraj plánuje vedle dálnice. Oceňuji, že ministr Brabec přislíbil dostatek financí na řešení problémů s pitnou vodou pro obce.” 

Schůzku zástupců Vlády a starostů však doprovázely i demonstrace. “S odpůrci dálnice se vedla debata uvnitř sálu. Myslím, že jsme se ale nakonec shodli, že jakákoliv alternativa znamená citelné oddálení řešení. Venkovní demonstrace byly namířené proti premiérovi, i když nakonec se pískalo na všechny. Stranickou průkazku jsem jim ukázat nešel,” usmívá se starosta za TOP 09. 

Naopak na plánované zavádění mýtného na vybraných silnicích 1. tříd řeč nedošla. “O mýtném jsme se nebavili, i když zrovna naší I/3 by se zpoplatnění mělo týkat. Zatím bych ale nepropadal panice. Pokud kamiony budou objíždět placený úsek přes Votice, jako zodpovědný starosta zavedu v součinnosti s městskou policií zákaz vjezdu vozidel nad 12 tun a věřím, že podobně se situací naloží i mí kolegové z okolních měst,” uzavírá Jiří Slavík.

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jiří Slavík

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 STŘEDOČESKÝ KRAJ

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@stc.top09.cz
telefon: +420 775162891

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Markéta Pečenková

Marketa.Pecenkova@top09.cz

telefon: +420 733211402

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme