× Pojďte do toho s námi.

Ženíšek: Podporujeme filmovou tvorbu v kraji

20. 4. 2021

Podporu filmové tvorby schválili zastupitelé na svém dubnovém jednání. Už v březnu Rada Plzeňského kraje podpořila vznik dvou filmových snímků. Celkem jde o podporu za 1,21 mil. korun pro 6 snímků. Natáčení bude probíhat v lokacích v Plzeňském kraji. Snímky se zabývají nadčasovou, nekonvenční i kontroverzní tématikou.

Na březnovém jednání Rady Plzeňského kraje byl podpořen vznik dvou filmů v celkovém objemu 60.000 Kč. První z nich, snímek Zbojník, má za cíl odvyprávět příběh zbojníka Oldřicha z Roupova na základě místních zapomenutých lidových pověstí. Druhým podpořeným je krátkometrážní studentský snímek TEA&LU, který zpracovává téma domácího násilí.

"Mám radost z nárůstu zájmu filmových štábů o natáčení u nás v Plzeňském kraji. Zvyšující se počet snímků nezastavila ani pandemie koronaviru, což považuji za velmi pozitivní signál o tom, že kultura se nevzdala a žije. Navzdory nutným škrtům se podařilo odsouhlasit finanční podporu filmů. To přinese nejen zviditelnění atraktivních míst v kraji, ale bude to znamenat i vítanou příležitost pro místní služby a podnikatele v rámci filmového průmyslu,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast kultury a památkové péče Marek Ženíšek.

Objemově významnější finanční podporu v celkové výši 1.150.000 Kč schválilo 19. dubna 2021 Zastupitelstvo Plzeňského kraje. Podpořena budou čtyři filmová díla renomovaných tvůrců, jejichž výroba bude spjata s lokacemi v Plzeňském kraji, kde proběhne část natáčení. Filmy zpracovávají nadčasová, nekonvenční i kontroverzní témata.

Film Běžná selhání vypráví příběh tří žen z jednoho města nacházejících se v různých životních fázích, kdy každá z nich zažívá vlastní osobní krizi. Když pak město zasáhnou nevysvětlitelné výbuchy, narušení normality a chaos paradoxně hrdinky osvobodí a umožní jim nahlédnout samy na sebe v naprosto nové perspektivě.

Celovečerní dramatický film Oběť vypráví příběh ukrajinské svobodné matky Iriny, jejíž syn byl surově napaden. Irina svým jednáním nepřímo podněcuje společnost, aby se za syna postavila a potrestala viníky. A to až do chvíle, kdy přichází na určité nesrovnalosti v synově příběhu.

Druhý celovečerní počin autora snímku Já, Olga Hepnarová nese název Nikdo mě nemá rád a sahá po nekonvenčním tématu. Hlavní hrdinka příběhu se zamiluje do muže s fyzickým hendikepem. Film nechce diváky šokovat, ale naopak citlivě nadnést téma odlišnosti a přiblížit pocity ostrakizovaného jedince.

Film Tancuj, Matyldo!, který reaguje na společensky závažné téma Alzheimerovy nemoci, je zaměřen na problematiku péče v domácím prostředí a zejména na uvědomění si podstatných hodnot a převzetí vlastní zodpovědnosti za konání v životě.

RENÉ ZEITHAML

https://www.plzensky-kraj.cz/plzensky-kraj-podporuje-filmovou-tvorbu

ŠTÍTKY

Volby:
2021 poslanecká sněmovna - Plzeňský - 2. Marek Ženíšek

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PLZEŇSKÝ KRAJ

Prešovská 201/4
301 00 Plzeň

info@plz.top09.cz
telefon: +420 602377809

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Eva Šafránková

eva.safrankova@top09.cz

telefon: +420 602377809

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme