V Klatovech začalo očkování zdravotníků

19. 1. 2021

"Prví den očkování si personál ověřoval hlavně náročnost přípravy vakcíny, průběh očkování i administrativu. Vše probíhalo bez komplikací. V úterý bude očkování pokračovat a týkat se bude už i prvních pacientů a následně kolegů záchranářů. V příštím týdnu pak vyrazíme i mimo nemocnici, konkrétně do domovů pro seniory a se zvláštním režimem. Bližší info k očkování uvedeme během týdne na webu nemocnice," sdělil mluvčí Nemocnic Plzeňského kraje Jiří Kokoška.

O očkování projevilo zájem v nemocnicích Plzeňského kraje už v prosinci několik stovek zaměstnanců. „Seznamy ale dál doplňujeme. Zájemců přibývá. Samozřejmě nemohou být očkováni zdravotníci, kteří jsou momentálně nakaženi nebo prodělali onemocnění covid v posledních třech měsících,“ vysvětluje šéf krajských nemocnic Marek Kýhos.

V Klatovské nemocnici se vakcíny skladují v mrazáku při teplotě kolem -80°C. „Při teplotě od -60 do -90 stupňů je jejich trvanlivost půl rok. Naší snahou ale samozřejmě bude spotřebovávat jednotlivé dodávky a proočkovat potřebné skupiny a následně širokou veřejnost co nejrychleji. Z Plzně budeme další dodávky odebírat pravidelně každý týden ve čtvrtek nebo v pátek,“ říká primář oddělení klinických laboratoří Klatovské nemocnice Richard Pikner.

https://klatovsky.denik.cz/zpravy_region/v-klatovech-zacalo-v-pondeli-ockovani-zdravotniku-20210112.html

Štítky
Osobnosti: Richard Pikner
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme